Brat księżnej Diany we wzruszający sposób obchodził rocznicę jej śmierci. Zdjęcie wywołało ogromne wzruszenie

Księżna Diana rocznica śmierci

Księżna Diana rocznica śmierci

Księżna Diana zmarła w 1997 roku. Od tego czasu minęło niemal ćwierć wieku, a pamięć o niej nadal jest żywa za sprawą najbliższych jej osób. Jak kolejną rocznicę jej śmierci celebrował jej brat, Charles Spencer?

Księżna Diana szybko zyskała przydomek Królowej Ludzkich Serc. Żona księcia z miejsca stała się ulubienicą Brytyjczyków. Jej małżeństwo z Karolem nie należało jednak do najszczęśliwszych. Chociaż wydawało się, że młodziutka Spencer była zakochana w swoim mężu, to on nie odwzajemniał jej uczuć, z czym szczególnie się nie krył. Małżonkowie doczekali się dwóch synów – starszego Williama i młodszego Harry’ego.

Od momentu, w którym Diana dołączyła do Windsorów, jej każdy krok był skrzętnie śledzony nie tylko przez fanów rodziny królewskiej, ale także paparazzi, którzy nie odstępowali jej na krok. W 1996 w końcu udało jej się zakończyć zaaranżowane małżeństwo z następcą tronu.

Fotoreporterzy byli przy niej nawet podczas tragicznej śmierci w Paryżu. Samochód, którym podróżowała ze swoim partnerem Dodim Al-Fayedem wpadł w poślizg i rozbił się w tunelu Alma. Księżna odniosła poważne obrażenia, a jej ukochany zginął na miejscu. Pomimo natychmiastowej pomocy lekarskiej i reanimacji nie udało jej się uratować.

Brat pokazał, jak uczcił 24. rocznicę śmierci księżnej Diany

Śmierć księżnej Diany była ogromnym szokiem dla jej rodziny. Jej starszy syn William miał wówczas 15 lat, a Harry zaledwie 12. Informacja o tym, że księżna nie żyje, była tak wstrząsająca, że przez kilka dni ukrywano ją przed chłopcami. Była żona następcy tronu zmarła 31 sierpnia w Paryżu w wyniku obrażeń poniesionych w tragicznym wypadku. Jej pogrzeb odbył się 6 września w Opactwie Westminsterskim. Tuż za trumną z ciałem podążali: książę Karol, książę Filip, William, Harry i brat księżnej – Charles Spencer.

Ostatni z wymienionych był niezwykle związany z siostrą. Cały czas celebruje pamięć o księżnej i we wszystkie ważne rocznice dodaje w social mediach związane z nią posty. Podczas 24. rocznicy udostępnił bardzo przejmującą fotografię. To zdjęcie flagi zawieszonej w połowie masztu w rodzinnym domu Diany – Althorp House, jako wyraz szacunku dla jego zmarłej siostry.

Fani księżnej nie przeszli obok tego wpisu obojętnie. Natychmiast zareagowali na wzruszający do łez widok, zostawiając mnóstwo komentarzy:

  • Wysyłamy dziś dużo miłości do ciebie i twojej rodziny.
  • Niech spoczywa w pokoju na zawsze nasza Księżniczka.
  • Wiecznie młoda i będzie wiecznie pamiętana.
  • Cały czas tęsknimy i pamiętamy.

Pamięć o księżnej Dianie jest wiecznie żywa, kultywuje ją nie tylko najbliższa rodzina, ale też fani rodziny królewskiej z całego świata, a zwłaszcza Brytyjczycy, którzy ją wręcz uwielbiali.


Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Charles Spencer jest bratem księżnej Diany

Charles Spencer jest bratem księżnej Diany

Karol Spencer – brat księżnej Diany

Karol Spencer – brat księżnej Diany

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×