Ojciec zmarłego Mateusza Murańskiego chce zostać prezydentem Polski. Jakie ma wykształcenie i poglądy?

Jacek Murański, Mateusz Murański

Jacek Murański, Mateusz Murański

Jacek Murański, ojciec Mateusza Murańskiego, chce zostać prezydentem Polski. Kiedy chciałby wystartować w wyborach? Czy ma wyższe wykształcenie?

Mateusz Murański zmarł na początku lutego bieżącego roku. Początkowo w sieci aż roiło się od niemających pokrycia w faktach spekulacji na temat dramatu. Złośliwi plotkowali, że aktor/fighter przedawkował silny lek opioidowy, będący pochodną kodeiny. Stanowczo zaprzeczył temu Jacek Murański, a więc ojciec Mateusza.

Mężczyzna, który sam próbuje sił w aktorstwie, ujawnił, że jego dziecko zmarło wskutek ekstremalnego nocnego bezdechu. Chłopak zmagał się z tym problemem od dłuższego czasu.

Patomorfolog powiedział mi, że przyczyną zgonu Mateusza mogło być gwałtowne zatrzymanie akcji serca prawdopodobnie z powodu uduszenia w połączeniu z ekstremalnym nocnym bezdechem, na który od wielu lat chorował, ale lekarka nie rozwinęła tego, szczegółowe wyniki sekcji zwłok będą za około pół roku. Wiemy, że w jego żołądku nie znaleziono żadnych lekarstw. W domu nie było żadnego oxycodonu. Boli mnie, że pamięć po Mateuszu jest hańbiona podawaniem kłamliwych informacji – powiedział Jacek w rozmowie z dziennikarzem portalu salon24.pl.

Tata Mateusza, jeszcze przed tragedią, jaka dotknęła jego najbliższą rodzinę, roztaczał odważne polityczne plany. W lipcu 2022 roku, podczas cage’u przed Fame MMA, zapowiedział, że chciałby zostać ministrem sprawiedliwości. A na tym nie koniec.

Jacek Murański chce zostać prezydentem Polski

Aktor ma też marzenie, aby w przyszłości zostać prezydentem Polski. Jego fani muszą jednak jeszcze długo czekać na możliwość oddania na niego głosu. Jacek chce się ubiegać o urząd w 2030 roku.

Kandydowanie w 2030 roku to nie jest żart. Z grupą moich wiernych przyjaciół, jeszcze z czasów studiów, mamy taki pomysł. On się zrodził w zakamarkach pewnej grupy analitycznej skupionej wokół pewnego bardzo wpływowego portalu. Jest taki pomysł – ogłosił latem 2022 roku.

Jaki ma program? Jeszcze go nie ogłosił, jednak wiemy, że ma poglądy bliższe prawicy. Napisał o tym jednemu z fanów, podczas dyskusji w mediach społecznościowych. Przy tym podkreślił szacunek do innych przekonań.

Zwróć uwagę że chociaż od zawsze mój światopogląd deklaruję jako centro-prawicowy zawsze podkreślałem, że to są tylko moje prywatne poglądy i szanuję każdego kto się będzie ze mną „pięknie” różnił. Jak chociażby osoby o światopoglądzie lewicowym ale bardzo w swojej działalności szczere i uczciwe jak chociażby @janekspiewak czy Pan Piotr Ikonowicz – wyłożył wszystko swojemu interlokutorowi.

Jeśli chodzi o wykształcenie, potencjalny kandydat jest magistrem nauk społecznych i politologii. Naukę pobierał na Uniwersytecie Wrocławskim – Wydziału Nauk Społecznych i Filozofii. Oprócz tego ukończył Szkołę Aktorstwa i Musicalu.


Jacek Murański i Mateusz Murański

Jacek Murański i Mateusz Murański

Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański nie żyje

Jacek Murański

Jacek Murański

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×