NewsyTak brzmiały słowa, jakie Zbigniew Buczkowski wypowiedział do Mateusza Murańskiego przed jego śmiercią. Już wtedy przeczuwał najgorsze

Tak brzmiały słowa, jakie Zbigniew Buczkowski wypowiedział do Mateusza Murańskiego przed jego śmiercią. Już wtedy przeczuwał najgorsze

Mateusz Murański, Zbigniew Buczkowski
Mateusz Murański, Zbigniew Buczkowski
10.02.2023 10:00, aktualizacja: 10.02.2023 16:02

8 lutego 2023 roku to tragiczna data dla polskiego MMA. Tego dnia media obiegła tragiczna wieść o śmierci 29-letniego zawodnika, Mateusza Murańskiego. Sportowiec brał udział w walkach w oktagonie, w szeregach dwóch federacji: Fame MMA oraz High League. Prokuratura jeszcze nie potwierdziła oficjalnie, co było przyczyną śmierci gwiazdy freak fightów. Przyjaciele Murańskiego nieoficjalnie spekulują o jego samobójstwie. Była uczestniczka Hotelu Paradise, Marietta Witkowska, powiedziała reporterce Jastrząb Post, że jej znajomy umarł podczas domówki:

Na początku myślałam, że to jest mało śmieszny żart, bo już niestety były takie sytuacje. To jest bardzo przykre, bo ja widzę to w ten sposób, że człowieka dotyka słabość. Nie wiem jeszcze jakie były dokładne powody tej śmierci, ale z tego co wiem, to Mateusz umarł w domu podczas imprezy.

Prokuratura w Gdańsku, zajmująca się sprawą śmierci sportowca, skomentowała rewelacje Marietty. Prokuratur Grażyna Wawryniuk podkreśliła, że nie nic wie o tym, aby do tragedii doszło w trakcie imprezy.

Ponury cień na tragedię, jaka się rozegrała w tym tygodniu, rzuciło oświadczenie Laluny Unique – gwiazdy celebryckich walk i Królowych życia. Ulubienica wielu widzów TTV ujawniła, że Mateusz w ostatnich miesiącach nie był w najlepszej formie. Najprawdopodobniej było to spowodowane wielkim hejtem, jakiego doświadczył od użytkowników sieci.

Pamiętajcie, są osoby, które hejt zniosą bez problemu, a są takie, że tego nie udźwigną. To już druga ofiara wejścia do świata freak fight. Pieniądz to nie wszystko. Zobaczcie, co świat freak fight robi z ludźmi – napisała, dodając: Po ostatnich dwóch występach Mateusza było już widać, że jest z nim bardzo źle. Mega przykre, to tylko człowiek. Spoczywaj w spokoju. Mateusz Murański. Amen – zakończyła swoją wypowiedź.

29-latek nie tylko dał się poznać jako fighter, ale również próbował sił jako aktor.

Zbigniew Buczkowski o śmierci Mateusza Murańskiego

Murański grał w serialu Lombard. Życie pod zastaw, emitowanym na antenie TV Puls. Wcielał się w nim w postać Adriana "Adka" Barskiego. Na planie poznał legendę polskiej kinematografii, Zbigniewa Buczkowskiego. 71-latek w rozmowie z Faktem opowiedział o tym, jaki prywatnie był Mateusz.

Bardzo go lubiłem. Był bardzo sympatyczny i kulturalny – ujawnił Buczkowski.

Smutnym przełomem w życiu Mateusza okazał się jego debiut w oktagonie.

Niestety, wybrał drogę walk MMA i może ten wysiłek i presja go zabiły? Tak sobie to tłumaczę – spekuluje rozmówca tabloidu.

Starszy kolega bezskutecznie próbował odwieść Murańskiego od udziału we freak fightach. Co powiedział mu przed śmiercią?

Mówiłem mu: albo aktorstwo, albo sport, bo przejawiał talent aktorski. On wybrał to drugie. To był młody człowiek, powinien jeszcze długo żyć – podsumował przygnębiony aktor.

Czyżby Zbigniew Buczkowski przeczuwał, do czego może dojść...?

scena z: Zbigniew Buczkowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Zbigniew Buczkowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Mateusz Murański
Mateusz Murański
Zbigniew Buczkowski, Mateusz Murański
Zbigniew Buczkowski, Mateusz Murański
Mateusz Murański
Mateusz Murański
Mateusz Murański
Mateusz Murański
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także