Szukaj

Grażyna Wolszczak poruszyła temat walki z depresją. Podzieliła się prywatną historią: „Temat był wstydliwy”

Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak została ambasadorką akcji wspierającej walkę z depresją. Czy sama ma za sobą walkę z tą trudną chorobą?

Grażyna Wolszczak należy do grona tych gwiazd, które raczej niechętnie dzielą się swoim życiem prywatnym z mediami. W jej wywiadach rzadko można doczytać się osobistych wzmianek, jednak tym razem postanowiła zrobić wyjątek. Miała ku temu dobry powód. Chodzi o poważny problem, z jakim zmaga się mnóstwo ludzi, w tym znane osoby.

Grażyna Wolszczak ambasadorką akcji walki z depresją

2 lipca miała swój początek kampania Depresja? Nie. Jej ambasadorką została m.in. Grażyna Wolszczak. Okazuje się, że nie bez powodu zgodziła się zostać twarzą akcji. Jakiś czas temu problem depresji dotknął również ją, kiedy to z chorobą zmagała się jej bliska przyjaciółka.

Pierwszym najważniejszym krokiem w leczeniu depresji jest szczere porozmawianie z lekarzem o swoich objawach, który pokieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Następnie czas na regularną psychoterapię i jeśli to konieczne, przepisuje odpowiednio dobrane leki.

Żyję obok depresji już od wielu lat. Dawno temu moja najbliższa przyjaciółka zachorowała na depresję. Bardzo ukrywałyśmy to przed światem, bo temat był wstydliwy. Wtedy popełniłam wszystkie błędy, które mogłam popełnić. Oczywiście starając się jej pomóc, w dobrej wierze. Mówiłam jej, że wszystko będzie dobrze zamiast pilnować jej aby regularnie chodziła do specjalisty – mówiła Grażyna Wolszczak podczas zorganizowanej konferencji.

Aktorka przyznała, że cieszy ją fakt, iż coraz głośniej mówi się o depresji. Jest to tym bardziej ważne, iż choroba nie wybiera i atakuje nawet osoby z pierwszych stron gazet.

Fantastycznie, że coraz więcej ludzi o tym mówi. Że nawet wiele osób z pierwszych stron gazet angażuje się, przyznaje się do tej choroby i ten sposób ośmielają też inne osoby. To społeczny problem i możemy sobie pomóc – apeluje gwiazda.

Osoby sławne chore na depresję

W Polsce na depresję cierpi prawie 2 mln osób, a na świecie aż 350 mln ludzi. Do choroby przyznała się m.in. Małgorzata Foremniak, Maria Peszek czy Michał Malitowski, juror Tańca z Gwiazdami.

Depresja dwa razy częściej jest rozpoznawana u kobiet niż u mężczyzn, zw względu na to, że panie częściej udają się po pomoc do specjalisty. Panowie wciąż mają problem z przyznaniem się do słabości. Dlatego należy pamiętać, że depresja to choroba, która może dotknąć każdego. Niezależnie do płci i wieku. Grażyna Wolszczak nawołuje w kampanii:

Nie obawiaj się mówić o tym, co czujesz. Pozwól sobie pomóc.

Cały spot możecie zobaczyć poniżej.


kampania przeciw depresji

kampania przeciw depresji

Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak

Wolszczak

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×