Nowe fakty w sprawie Ewy Żarskiej. Kto przyczynił się do jej śmierci?

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska nie żyje. Jej niespodziewana śmierć wstrząsnęła opinią publiczną. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a prokuratura bada wszystkie wątki. Czy dziennikarka popełniła samobójstwo?

Ewa Żarska zmarła nagle w nocy z 16 na 17 kwietnia. Sprawie od początku przygląda się prokuratura:

Niestety Ewa Żarska nie żyje. W chwili śmieci była w swoim mieszkaniu. Tam znaleziono ciało – informował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Żarska została znaleziona w swoim mieszkaniu. Policję miała zawiadomić osoba, z którą dziennikarka pozostawała od kilku miesięcy w związku. Jej niepokój wzbudziły  SMS-y, z których wynikało, że reporterka może zrobić sobie krzywdę. Podobno to ona zobaczyła wiszące ciało. Ten fakt według prokuratury miał przesądzać o samobójstwie. Po skonfiskowaniu nośników informacji z mieszkania Żarskiej wykluczono, że sprawy zawodowe spowodowały jej śmierć. Podaje się problemy osobiste dziennikarki.

Czy Ewa Żarska popełniła samobójstwo?

Ewa Żarska pochodziła z Piotrkowa Trybunalskiego. Na początku pracowała w lokalnej prasie, a potem m.in. Radiu Łódź. Od 2013 roku była korespondentką Polsatu w Londynie. Po powrocie z Wielkiej Brytanii pracowała w centrali stacji w Warszawie, a potem w łódzkim oddziale Polsatu. Zajmowała się sprawami trudnymi.

W 2017 roku Ewa Żarska otrzymała nagrodę w konkursie „MediaTory” w kategorii „ReformaTOR” za reportaż Mała prosiła, by jej nie zabijać. Reportaż przyniósł jej nominację do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze oraz w konkursie im. Andrzeja Wojciechowskiego. Materiał dotyczył półrocznego śledztwa dziennikarki, która pracowała nad zdemaskowaniem podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. „Piotra”. Po jej ustaleniach wznowiono śledztwo w tej sprawie.

Kolejnym głośnym reportażem Ewy Żarskiej był materiał Czekałem na was, który wskazywał na nieprawidłowości w poszukiwaniach 20-letniej Kai. Napisała również książkę Łowca. Sprawa Trynkiewicza o głośnej sprawie mordercy i pedofila Mariusza Trynkiewicza.

Tuż przed śmiercią planowała napisać książkę, która miała być na temat pedofilii i adopcji dzieci. Treść dotykała wpływowych osób.

Szukała też wszystkiego co dotyczyło pieczy zastępczej. Najbardziej interesowało ją czy osoby o skłonnościach pedofilskich mogą wnikać w system rodzin zastępczych i adopcji dzieci i czy możliwy jest handel dziećmi poprzez jednostki publiczne.

Nie wiadomo czy jej śmierć związana jest z pracą nad materiałami do nowej publikacji. Pewne jest, że prokuratura przyjmuje tezę, że Ewa Żarska popełniła samobójstwo. Śledztwo nadal trwa. Jednak jej przyjaciele nie wierzą, że targnęła się na własne życie.

Podają mnóstwo przesłanek, które zadają kłam tej teorii. Mówią, że Żarska za bardzo była związana ze swoimi rodzicami, którymi się opiekowała. Pokazują jej ostatnie, pełne życia wpisy w social mediach. Pozostaje czekać na dalsze ustalenia prokuratury.


Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×