NewsyNowe fakty w sprawie śmierci Moniki Zbrojewskiej - będzie śledztwo!

Nowe fakty w sprawie śmierci Moniki Zbrojewskiej - będzie śledztwo!

Nowe fakty w sprawie śmierci Moniki Zbrojewskiej - będzie śledztwo!
Ewelina Buchnajzer
02.11.2015 23:50, aktualizacja: 03.11.2015 01:02

Informacja o śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości - Monice Zbrojewskiej wstrząsnęła politycznym  światem. Kobieta zmarła w szpitalu w Warszawie przy ulicy Banacha. W ciężkim stanie została tam przewieziona z placówki w Sochaczewie. Lekarze walczyli o jej życie, jednak nie udało się jej uratować. Prawnik zmarła w sobotę wieczorem.

Wciąż nie jest znana oficjalna przyczyna zgonu, jednak w kuluarach mówi się o samobójstwie albo przedawkowaniu leków uspokajająco-nasennych. Do tej pory twierdzono, że do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie i nie będzie wszczynane postępowanie w tej sprawie.

Takie podejrzenie nie wynika z doniesień medialnych. Nie zawiadomił nas szpital ani członkowie rodziny - powiedział prok. Nowak

Dziś jednak wszystko się zmieniło i placówka wystąpiła o podjęcie postępowania wyjaśniającego.

Zdecydowaliśmy się na wszczęcie śledztwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, by poznać przyczynę zgonu kobiety - dodał

Czy zatem za tą śmiercią stoją osoby trzecie? Tego najprawdopodobniej dowiemy się jutro, ponieważ na wtorek planowana jest sekcja zwłok.

Zmarła Monika Zbrojewska
Zmarła Monika Zbrojewska
Monika Zbrojewska nie żyje
Monika Zbrojewska nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także