Szukaj

Szokujące fakty ujrzały światło dzienne. Diego Maradona ostatnie lata życia spędził w biedzie

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona zostawił po sobie całkiem duży spadek. Mimo tego ostatnie lata życia spędził w biedzie. Jak to możliwe? Dziennikarz ujawnił wszystkie szczegóły. 

Diego Maradona nie żyje. Sportowiec był jednym z największych piłkarzy w historii futbolu. Jego nazwisko i dokonania zna każdy, kto kiedykolwiek interesował się piłką nożną. Można powiedzieć, że już za życia stał się wielką legendą. W barwach reprezentacji Argentyny zagrał aż 91 razy. Na boisku czynił prawdziwe cuda, co pozwoliło mu wspiąć się na sam szczyt kariery. Niestety wielka sława w jego przypadku równała się też z licznymi problemami. Już w 1994 roku został zawieszony za stosowanie dopingu. Po zakończeniu kariery jego codzienność nie wyglądała kolorowo. Zaczął popadać w nałogi i miał ogromne problemy z uzależnieniem od narkotyków. Sportowiec bardzo się zaniedbał, a wieku 40 lat przeszedł atak serca. Cudem udało się go uratować, po czym na chwilę podźwignął się z kryzysu.

Został selekcjonerem reprezentacji Argentyny. Niestety po pewnym czasie do mediów znowu zaczęły przedostawać się informacje o tym, że wrócił do swoich nałogów i nie stronił od alkoholu. Niestety stan jego zdrowia zaczął gwałtownie się pogarszać. Już jakiś czas temu wykryto u niego krwiaka podtwardówkowego, operacja udała się, jednak jego wycieńczony organizm nagle się zbuntował. Informacja o jego śmierci w środę rano obiegła wszystkie media i pogrążyła cały świat futbolu w wielkiej żałobie. Przyczyną śmierci była niewydolność serca. Zmarł w wieku 60 lat.

Diego Maradona nie żyje: ostatnie lata życia spędził w biedzie

Mogłoby się wydawać, że tak utytułowanemu piłkarzowi niczego w życiu nie brakowało. Niestety, jak podaje jeden z dziennikarzy, ostatnie lata życia spędził skromnie. Wcześniej majątek przepuścił na zabawę i używki. Diego cały czas był aktywny zawodowo i prowadził Argentyński klub Gimnasia La Pata. Louis Ventura twierdzi, że to, co zarabiał, ledwo starczało mu na życie.

Maradona umierał w biedzie. Nie miał pieniędzy. Żył tylko z pensji, którą dostawał za prowadzenie drużyny Gimnasia La Pata. On wszystkie pieniądze rozdawał. Kiedy ludzie go prosili o pomoc, to on był dla nich hojny. Inni go okradali – mówi dziennikarz Louis Ventura.

Diego Maradona zostawił jednak po sobie całkiem sporo nieruchomości, samochodów, oraz innych cennych przedmiotów. Z tego co donoszą tamtejsze media, wiadomo jest, że sportowiec chciał, aby jego majątek trafił na cele charytatywne. Nie wiadomo jednak, czy zostawił on testament, a spadkobierców jest co najmniej kilku, ponieważ piłkarz miał córki i synów z różnymi kobietami.

 

 


Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Diego Maradona

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×