Andrzej Duda po raz drugi zaraził się koronawirusem! Prezydent był po trzech dawkach szczepionki. Jest oficjalny komunikat o stanie zdrowia

Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda po raz drugi zaraził się koronawirusem. Właśnie pojawiło się oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia prezydenta. Jak się czuje?

Andrzej Duda w 2015 roku po raz pierwszy został wybrany na prezydenta Polski. Od tamtej pory pełni najwyższy urząd w państwie. Po upływie pierwszej kadencji z sukcesem ubiegał się o reelekcję i tak w 2020 roku ponownie objął stanowisko. Za swojego urzędowania musi zmagać się z poważnym kryzysem w kraju, jaki wywołała pandemia koronawirusa. Stanowi ona problem nie tylko jeśli chodzi o zdrowie Polaków, ale także to, co dzieje się na rynku. Ogromne wzrosty cen i pędząca inflacja to aktualnie obok pandemii najczęściej poruszane tematy społeczne.

Jednak nic nie wywołało u rodaków tak żarliwej dyskusji, jak szczepienia na Covid-19. Już pod koniec 2020 roku do kraju trafiły pierwsze zastrzyki, które mogli przyjmować rodacy. Chociaż wydawało się, że większość czeka na ten moment z utęsknieniem, to szybko okazało się, że grupa antyszczepionkowców stale się powiększa.

Andrzej Duda po raz drugi zarażony koronawirusem

Aktualnie kraj mierzy się z czwartą falą pandemii, a ci, którzy zdecydowali się przyjąć szczepionkę, w wielu przypadkach są już po trzeciej dawce zastrzyku. Chociaż prezydent Andrzej Duda nie miał zamiaru zmuszać rodaków do wakcynacji, to sam przyjął już kolejne dawki. Tak samo postąpiła też Pierwsza Dama.

#Szczepimysię nie tylko dla siebie, ale i dla innych! Prezydent
@AndrzejDuda
wraz z Małżonką przyjęli dziś trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID19.

Niestety nawet to nie uchroniło prezydenta przed zarażeniem Covid-19. Pierwszy raz zachorował w październiku 2020. W środę natomiast za pomocą social mediów o tym, że głowa państwa zaledwie kilka dni po przyjęciu trzeciej szczepionki, zaraziła się śmiertelnym wirusem, poinformował Paweł Szrot.

Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik. Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną.

Jak można się dowiedzieć z wpisu, prezydent nie ma na razie silnych objawów choroby i jest pod stałą opieką medyczną. Nie wiadomo jednak, jak czuje się Agata Duda.


Andrzej Duda i Agata Duda przyjęli trzecią dawkę szczepionki

Andrzej Duda i Agata Duda przyjęli trzecią dawkę szczepionki

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Andrzej Duda i Agata Duda publicznie nie szczędzą sobie czułości

Andrzej Duda i Agata Duda publicznie nie szczędzą sobie czułości

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×