NewsyAndrzej Duda w szpitalu może liczyć na szczególne traktowanie. "SE" ujawnił szczegóły. Tylko pozazdrościć

Andrzej Duda w szpitalu może liczyć na szczególne traktowanie. "SE" ujawnił szczegóły. Tylko pozazdrościć

Andrzej Duda - koronawirus
Andrzej Duda - koronawirus
Zuza Maciejewska
24.10.2020 23:30, aktualizacja: 25.10.2020 03:08

Informacja o tym, że Andrzej Duda ma koronawirusa obiegła media w sobotni poranek. Poinformował o tym rzecznik prasowy głowy państwa, który na Twitterze wydał krótki komunikat. Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z prezydentem trafiły na kwarantannę. Wśród nich jest też jedna z czołowych gwiazd sportu.

Duda na temat swojego stanu zdrowia wypowiedział się kilka godzin później. Dodał filmik, w którym przeprosił wszystkie osoby, które przez niego trafiły na izolację. Mówił, że nie zauważył u siebie żadnych symptomów, które mogłyby wskazywać, że jest chory:

Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny. Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy mieli ze mną kontakt i są narażeni na procedury i kwarantannę.

Andrzej Duda jest chory na koronawirusa. Ma zapewnione miejsce w szpitalu

Aktualnie Andrzej Duda z żoną odbywają kwarantannę w domu. Prezydent deklaruje, że nadal będzie aktywny zawodowo, swoje obowiązki planuje wykonywać zdalnie. Chociaż głowa państwa nie potrzebuje pomocy medycznej, jak donosi Super Express, gdyby była taka potrzeba, miałby ją na wyciągnięcie ręki.

Tabloid podaje, że Duda z racji pełnionej funkcji, w szpitalu może liczyć na szczególne traktowanie. Ma zapewnioną opiekę medyczną przez całą dobę. W razie jakiekolwiek choroby niemal natychmiast otrzyma pomoc:

Andrzej Duda jako głowa państwa ma zapewnioną pełną opiekę medyczną przez całą dobę. W razie jakiejkolwiek choroby zawsze i natychmiast może być leczony w Wojskowym Instytucie Medycznym z Centralnym Szpitalem Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Szaserów w Warszawie. Tam sztab specjalistów w razie potrzeby zajmie się prezydentem — czytamy w Super Expressie.

Portal informuje, że nie tylko prezydent, ale także inne VIP-y mogą liczyć na pomoc medyczną. Jak udało się ustalić dziennikarzom, będą dla nich miejsca w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie, w którym obecnie leczy się chorych na COVID-19.

Andrzej i Agata Duda - Wybory prezydenckie 2020
Andrzej i Agata Duda - Wybory prezydenckie 2020
Andrzej Duda ma koronawirusa
Andrzej Duda ma koronawirusa
Para Prezydencka
Para Prezydencka
Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020
Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także