Szukaj

Andrzej Duda ma koronawirusa. Po spotkaniu z prezydentem na kwarantannę trafiła jedna z czołowych gwiazd

Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda ma koronawirusa. O wszystkim poinformował w social mediach jego rzecznik Błażej Spychalski. W jakim stanie jest prezydent? Kto trafił na kwarantannę po spotkaniu z głową państwa?

Koronawirus cały czas jest śmiertelnym zagrożeniem. Odkąd w media podały informację o pierwszym pacjencie w marcu tego roku, to od tamtej pory pandemia cały czas przybiera na sile. Wiosną została wprowadzona kwarantanna, która na kilka tygodni zatrzymała cały kraj. Te działania jedynie na kilka miesięcy uspokoiły sytuację w kraju.

Pomimo wprowadzonych obostrzeń wraz z nadejściem jesieni i powrotem dzieci do szkół przyszła także druga, znacznie większa fala zachorowań. Od kilku tygodniu codziennie obserwujemy lawinowy wzrost osób walczących z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podaje, że każdego dnia przybywa kilkanaście tysięcy nowych przypadków. Pomimo zachowania reżimu sanitarnego nie udaje się uniknąć zachorowań także wśród znanych osób i polityków.

Na Covid-19 zachorowali już: Radosław Majdan, Dorota Gardias, Maja Ostaszewska, a także światowe gwiazdy takie jak Cristiano Ronaldo. Również w polskim rządzie nie brakuje przypadków zachorowań. Na kwarantannie przebywał już premier Mateusz Morawiecki, a z chorobą walczył były minister zdrowia Łukasz Szumowski. Teraz media obiegła informacja o tym, że na koronawirusa zachorował Andrzej Duda.

Andrzej Duda ma koronawirusa: w jakim jest stanie?

Andrzej Duda zachorował na Covid-19. Prezydent wczoraj miał wykonywany test, który dał wynik pozytywny. Rzecznik prezydent Błażej Spychalski o wszystkim poinformował na Twitterze.

Według jego informacji prezydent Duda czuje się dobrze. Rzecznik prezydenta również poddaje się kwarantannie. Szef gabinetu prezydenta podaje, że obecnie tworzona jest lista osób, z którymi głowa państwa miała kontakt. Oni wszyscy także zostaną poddani kwarantannie.

Dzisiaj będzie prowadzone całe postępowanie epidemiologiczne i wszystkie tego dotyczące komunikaty będziemy podawać sukcesywnie – mówi Krzysztof Szczerski.

O sytuacji prezydenta wypowiedział się dzisiaj w radiu RMF FM wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jesteśmy przekonani, że powinien znieść to zakażenie w sposób lekki.

Według niego na liście osób, które zostaną poddane kwarantannie, jest również Iga Świątek. Młoda tenisistka w zeszły piątek była gościem w Pałacu Prezydenckim, gdzie z rąk Andrzeja Dudy odebrała Złoty Krzyż Zasługi. Informację potwierdził menadżer 19-letniej mistrzyni:

Jesteśmy odpowiedzialni społecznie i przechodzimy 10-dniową kwarantannę. Obecnie czytamy o procedurach, jakich powinniśmy się trzymać. Odwołaliśmy wszystkie aktywności, jakie miała zaplanowane Iga – tłumaczy w rozmowie z WP SportoweFakty menadżerka tenisistki. I dodaje, że w zależności od procedur obowiązujących w Polsce, ustalenia ws. kwarantanny mogą ulec zmianie

Panu prezydentowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.


Iga Świątek u Andrzeja Dudy

Iga Świątek u Andrzeja Dudy

Agata Duda i Andrzej Duda na zaprzysiężeniu II kadencji

Agata Duda i Andrzej Duda na zaprzysiężeniu II kadencji

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Nie jestem za nikim. Żyje by godnie i jak najlepiej te życie przeżyć 🙂 Jednak gdy czasem trafiam na tak odważne wypowiedzi sięgające tego by życzyc komuś śmierci to zastanawiam jak druga osoba może być tak pełna nienawiści… Jacy ludzie mnie otaczają. Należy wiedzieć kiedy granice zachować.

 • WD77 pisze:

  Gościu, życzyć komuś śmierci i żeby zdechł to trzeba mieć odwagę i bardzo nisko upaść. Pozbieraj się, wyjdź na powietrze i poddaj to refleksji. Poniżej godności. Nawet w chorobie segregujesz ludzi na obozy partyjne? A ja życzę zdrowia dla członków wszystkich partii, klubów w kraju i za granicą. A Pana Prezydenta A. Dudę popieram. Pomyślności dla całej Rodziny Pana Prezydenta, który godnie prezentuje nasz kraj.

 • Gość pisze:

  Życzę zdrowia mimo iż wiem, że to ściema.Uciekł przed odpowiedzialnością za marsze kobiet 🙁

 • Gość pisze:

  Jakim trzeba byc bezwartosciowm aby skladac takie „zyczenia”komukolwiek w d…e się gotuje od nienawisci

 • Gość pisze:

  Za dwa dni, będzie cudowne ozdrowienie. To jest zagrywka Pisiorow. Jak padnie będziemy świętować.

 • Gość pisze:

  Oby zdechł i cała rodzinka też

 • Konstancja pisze:

  Witamy w „klubie”. Dużo zdrowia Panu Prezydentowi i całej jego rodzinie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×