Adele ma poważne problemy. Amerykanka oskarżyła ją o plagiat. Przedstawiła obszerny materiał dowodowy

Adele oskarżona o plagiat

Adele oskarżona o plagiat

Amerykańska artystka oskarżyła Adele o plagiat. Ma na to sporo dowodów. Zarzuca, że ukradła jej cały pomysł na album.

Pochodząca ze Zjednoczonego Królestwa Adele jest znana na całym świecie. 19 listopada premierę miał jej nowy krążek – 30. Album promował singiel pt. Easy On Me, o którym przeczytacie TUTAJ. Co ciekawe, przy okazji premiery, Adele zaproponowała, aby serwis Spotify wprowadził zmiany w ten sposób, żeby piosenki z jej albumu nie mogły być odtwarzane w losowy sposób. Skąd taki pomysł?

To była jedyna prośba, jaką miałam w naszej ciągle zmieniającej się branży! Nie tworzymy albumów z taką starannością i nie bez powodu myśleliśmy o naszej liście utworów. (…) Nasza sztuka opowiada historię, a nasze historie powinny być słuchane tak, jak zamierzaliśmy. Dziękuję Spotify za wysłuchanie – wytłumaczyła za pośrednictwem social mediów.

Adele promowała też płytę na inne sposoby. Pisaliśmy o jej występie w An Evening With Adele w ITV, podczas którego bardzo zachwalała swoją byłą nauczycielkę. Mówiła:

Miałam nauczycielkę w Chestnut Grove, która uczyła mnie języka angielskiego, pannę McDonald. Była tak mega fajna, tak wciągająca… Naprawdę jej na nas zależało i wiedzieliśmy, że się o nas troszczy.

Chwilę po tym, jak tłum zaczął wiwatować, okazało się, że nauczycielka jest wśród publiczności i są z nią jej dzieci! Adele, gdy ją zobaczyła, rozpłakała się za szczęścia. Obie kobiety spotkały się na scenie. Piosenkarka dziękowała jej za zaangażowanie.

O ile tamto wydarzenie można uznać za takie, które pozytywnie wpłynie na karierę Adele, to z pewnością nie można tego powiedzieć o najnowszej sytuacji dotyczącej Brytyjki…

Adele oskarżona o plagiat. Co się jej zarzuca?

Amerykańska artystka o pseudonimie Xiomara dodała w internecie szereg postów, w których przedstawiła dowody na to, że Adele splagiatowała jej twórczość na premierowym krążku. Xiaomara stwierdziła, że jeden z jej starych utworów jest bardzo podobny do piosenki Hold On z najnowszego albumu piosenkarki z Wysp Brytyjskich.

Jak gdyby tego było mało, to twierdzi ona, że Adele splagiatowała też jej stary utwór w piosence Easy On Me. Miała się nawet zainspirować samym teledyskiem!

Również tytuły piosenek Adele mają być bliźniaczo podobne do niektórych tytułów Xiomary z jej płyty pt. Sistas.

Adele miała też rzekomo dopuścić się plagiatu warstwy tekstowej jednego z utworów.

Opinie internautów na temat poważnych zarzutów względem Adele są mocno rozbieżne. Jedni widzą podobieństwa. Inni twierdzą, że Amerykanka wszystko zmyśliła.

Zwolennicy Xiomary piszą w mediach społecznościowych:

  • Kur***. Jest mi bardzo przykro.

  • To jest kur*** dzikie!

  • Bądź silna siostro! Jesteśmy z tobą! Doczekasz sprawiedliwości!

  • To nie jest okej. Tak mi przykro!

Jej przeciwnicy dodawali jednak zupełnie inne opinie:

  • Dziewczyno, sięgasz poza gwiazdy w tym momencie. Zostaw Adele w spokoju!

  • To nie jest na tyle podobne, żeby można to było uznać za kradzież.

  • Pańcia ma słabe zasięgi to wymyśliła jak się wypromować. Poczekajmy aż przyjdzie jej same koszty sądowe ponieść.

Xiomara to wokalistka o minimalnym zasięgu. Na Instagramie nie śledzi jej nawet 10 tysięcy osób. Jej piosenki mają bardzo niewielkie ilości wyświetleń. Drama przysporzy jej popularności?


Xiomara

Xiomara

Xiomara. Okładka jednego z singli

Xiomara. Okładka jednego z singli

Adele. Spotkanie z nauczycielką

Adele. Spotkanie z nauczycielką

Komentarze

  • Gość pisze:

    Chce się wybić i tyle. Piosenka którą rzekomo skopiowała Adele wyszła w lipcu a Adele miała już prawie cały album gotowy rok temu! Teledysk też raczej nie był nagrywany tydzień przed więc ewidentnie ktoś się chce wybić na prawdziwej artystce.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×