Szukaj

Ciężka choroba niszczy serce i płuca gwiazdy Łez. Lekarze są bezradni

Łzy

Łzy

Zespół Łzy od ponad dwóch dekad plasuje się w czołówce polskiej muzyki. Największe hity tej formacji potrafi zanucić chyba każdy. Ostatni bardzo szczerego wywiadu udzielił jego lider. Zdradził między innymi, jak radzi sobie z ciężką chorobą.

Adam Konkol to założyciel zespołu Łzy. Formacje powołał do życia w 1996 roku i jest twórcą jej największych przebojów. Jego autorstwa są piosenki takie jak: Agnieszka już dawno…, Narcyz, czy Oczy Szeroko Zamknięte. Jest nie tylko kompozytorem, ale także gitarzystą, perkusistą, oraz właścicielem wytwórni muzycznej. W 2006 roku założył kolejny zespół o nazwie Boyler, w którym do dzisiaj gra na gitarze.

W swojej karierze wypromował już wielu artystów. Wśród nich jest między innymi Paulina Ignasiak, która była jego życiową partnerką. Artysta napisał teksty i muzykę na jej pierwszą debiutancką płytę. Para doczekała się nawet syna, jednak ta miłość nie przetrwała próby czasu. W 2014 założył boysband 4 Love, który miał być polską odpowiedzią na popularną formację One Direction. Jest też autorem sukcesu wokalistki występującej pod pseudonimem Alexandra i autorem jej wielkiego przeboju Popłyniemy daleko. Ostatnio jednak ze względu na kryzys w branży muzycznej postanowił spróbować swoich sił w innym gatunku, jakim jest disco-polo.

Adam Konkol o swojej chorobie i tworzeniu muzyki disco-polo

Adam Konkol od ponad 25 lat jest odpowiedzialny za karierę zespołu Łzy. Formacja od prawie trzech dekad ma się doskonale. Artysta jednak postanowił spróbować swoich sił w zupełnie innym gatunku muzycznym, jakim jest disco-polo. O tym dlaczego zdecydował się na współpracę z artystami tworzącymi muzykę taneczną, opowiedział w wywiadzie dla magazynu Super Express.

Niecałe cztery lata temu doszedłem do wniosku, że warto zaprzyjaźnić się z muzyką disco polo, ponieważ miałem dość sytuacji na rynku muzyki pop-rockowej. Duże radia grają coraz mniej dobrych polskich utworów. Za to w nurcie disco polo ktoś dał mi szansę, spróbowałem i od razu trafiłem do milionów słuchaczy. Przełomowym momentem była sytuacja, kiedy mój zespół Łzy, który w swojej karierze odniósł ogromne sukcesy, ciągle dostawał odmowę grania nowych piosenek w dużych stacjach.

Artysta ma na swoim koncie pracę z takimi gwiazdami jak Dawid Narożny, Boys, Top Girls, czy Exited. Jak układa mu się współpraca z przedstawicielami muzyki disco-polo?

Ponieważ jestem muzycznym kameleonem, który jest w stanie napisać wszystko, od rocka, pop-u, poprzez hip-hop to i z tworzeniem disco polo nie mam problemu. Zachwyca mnie też niezwykła serdeczność i otwartość ze strony gwiazd disco polo – mówił w wywiadzie dla Super Expressu.

Adam od wielu lat boryka się także z bardzo poważną chorobą. Kompozytor cierpi na Zespół Eisenmengera. Są to wrodzone wady, które niszczą jego serce oraz płuca. Codziennie musi walczyć z nieuleczalnym schorzeniem.

Czuję się lepiej niż, kiedy miałem 25 lat, a mam już 45. Wciąż biorę mnóstwo leków, ale medycyna, jeśli chodzi o moją wadę serca znacznie poszła do przodu. Dzięki temu, po raz kolejny podarowano mi życie. Codziennie zażywam lek, który pozwala mi funkcjonować prawie tak samo jak zdrowemu człowiekowi.

Artyście pomimo choroby udało się odnieść wielki sukces w świecie muzyki. Nie może on narzekać również na swoje życie prywatne. W 2009 roku poślubił swoją obecną żonę Angelinę, para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci.


Adam Konkol z żoną

Adam Konkol z żoną

Adam Konkol

Adam Konkol

Łzy - Top Łódź Festiwal 2016

Łzy - Top Łódź Festiwal 2016

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×