Łzy odcinają się od Adama Konkola: "5 minut przed wejściem na scenę postawił zespół w bardzo niezręcznej sytuacji". Robi się coraz ciekawiej

Łzy to zespół rockowy, który został założony w 1996 roku. Grupa muzyków wylansowała takie hity jak: Agnieszka już dawno..., Oczy szeroko zamknięte, Puste słowa czy Narcyz. Jedną z członkiń zespołu była Ania Wyszkoni, która po kilku latach zdecydowała się na karierę solową. Grupa nie była zadowolona z takiego obrotu spraw:

ŁzyŁzy
Sebastian
Nie było to dla mnie przyjemne, kiedy słyszałam, że teraz to właściwie jest lepiej beze mnie, że to, co osiągnęliśmy, to w ogóle nie miało znaczenia. Sądzę, że to było dorabianie ideologii do trudnej sytuacji, zupełnie niepotrzebnym. Jesteśmy 11 lat później, emocje opadły, wszyscy dojrzeliśmy i spojrzeliśmy na to wszystko trochę inaczej. Dzisiaj jestem mocna zdystansowana do tego – opowiedziała Wyszkoni w programie "Taka jak ty".

Zespół Łzy ma nowy skład. Kto jest teraz wokalistką?

Jak się okazuje, nie tylko ona ma jakieś "ale" do pozostałych członków. Grupa Łzy poinformowała na Instagramie o odejściu współzałożyciela zespołu, Adama Konkola:

Nowe utwory powstawały już bez udziału współzałożyciela zespołu Adama Konkola, który z przyczyn osobistych w maju tego roku opuścił grupę. W związku z tym na wyraźną, pisemną prośbę Adama jego wizerunek nie będzie wykorzystywany na oficjalnej stronie internetowej zespołu, portalach społecznościowych i innych publikacjach medialnych.

Adam Konkol zarzuca zespołowi kradzież

Muzyk odniósł się do sytuacji i w specjalnym oświadczeniu ogłosił, że zmienił cały skład zespołu, a nie z niego odszedł:

Od jakiegoś czasu (dłuższego) praca w zespole nie szła jak powinna, z naciskiem na nie szła w ogóle. Od pięciu lat nie powstała żadna nowa piosenka. W październiku odkrywam także , że "wyrzucono mnie" i zabrano dostęp do wszystkich social mediów zespołu ŁZY (facebook, instagram), w związku z czym tracę kontakt z fanami zespołu.

Adam Konkol zarzucił również próbę kradzieży nazwy i zarejestrowania jej na innego członka zespołu:

Jeden z członków zespołu Arkadiusz D. bez mojej wiedzy, "za moimi plecami", po 25 latach znajomości, podejmuje próbę "kradzieży" nazwy zespołu Łzy i próbuje zarejestrować ją w Urzędzie Patentowym jako własną. Na szczęście, "w ostatniej chwili" dowiaduje się o tym, od jednego z byłych członków zespołu.

Dodał także, że biografia, którą napisał Arkadiusz D., nijak ma się do stanu faktycznego:

Kolejna rzecz, którą odkryłem, to kompletnie zmanipulowana biografia zespołu Łzy, którą pisał samodzielnie Arkadiusz D., przypisując sobie praktycznie wszystkie zasługi i umniejszając mojej osobie. Z biografii tej wynika , że Ja oraz Ania Wyszkoni mieliśmy zaledwie śladowy wkład w tworzenie historii zespołu.

Mężczyzna zapowiedział, że będzie działał w nowym składzie i z nową wokalistką:

Łzy w nowym składzie i z nową wokalistką znów będą koncertować oraz wydawać nowe piosenki. Czeka mnie wiele pracy, ale nie mogę się jej doczekać.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2930364163879222&id=100007170015093

Menadżerka zespołu Łzy odpiera zarzuty

Otrzymaliśmy na skrzynkę e-mailową oświadczenie od KamilliRybus, menadżerki zespołu Łzy. We wstępie poinformowała, że członkowie grupy padli ofiarą hejtu i oszczerstw ze strony Adama Konkola. Poinformowano, że muzyk sam odszedł z zespołu:

Adam Konkol sam zrezygnował z członkostwa w zespole Łzy w maju 2021 roku. Bez żadnego usprawiedliwienia, nie powiadamiając nikogo, oddalił się z miejsca koncertu. Pięć minut przed wejściem na scenę postawił zespół i organizatora w bardzo niezręcznej sytuacji. Później, poinformował resztę zespołu o swoim odejściu. Zaakceptowaliśmy to.

W dalszej części przeczytać można, że:

Zespół nigdy nie umniejszał ani Adamowi, ani żadnemu członkowi zespołu jego wkładu w dorobek grupy. To jednak nie przeszkadza mu w sposób zupełnie pozbawiony klasy deprecjonować, a wręcz negować wkład reszty członków w działalność zespołu.

Menadżerka poinformowała, że Konkol nie skupił uwagę na tworzeniu muzyki dla innych artystów, stąd taka długa przerwa:

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że przez ostatnie lata wszystkie próby pracy nad nowym materiałem Łez były przez niego torpedowane, zaczął uzurpować sobie prawo do nieomylności w kwestiach artystycznych. Adam brnie jednak dalej w swoich zapędach dyktatorskich i decyduje się wymienić cały skład zespołu, którego nie jest już członkiem. Jest to działanie tak groteskowe i śmieszne, że żaden komentarz chyba nie jest w stanie oddać absurdalności całej sytuacji.

Na koniec pojawiła się informacja, że zespół nie zgłosił piosenki na Eurowizję (starego utworu, który i tak nie spełniłby wymogów regulaminu konkursu), oraz że na dowód tego, że pracowali nad muzyką, premierowo publikują utwór Wtedy Ty i Ja.

Co myślicie o tej trudnej sytuacji?

Obrazek
Łzy w nowym składzie
Obrazek
Łzy, Sara Chmiel-Gromala - Wakacyjne Hity Wszech Czasów - koncert TVP w Jastarn
Obrazek
Łzy
Obrazek
Łzy w Opolu: Ania Wyszkoni i Adam Konkol
Obrazek
Ania Wyszkoni z zespołem Łzy
Obrazek
Adam Konkol

Wybrane dla Ciebie

Jurek Owsiak pożegnał Katarzynę Stoparczyk. "Tulimy do serca"
Jurek Owsiak pożegnał Katarzynę Stoparczyk. "Tulimy do serca"
Nie żyje Katarzyna Stoparczyk. W sieci lawina komentarzy. "Nie mogę w to uwierzyć"
Nie żyje Katarzyna Stoparczyk. W sieci lawina komentarzy. "Nie mogę w to uwierzyć"
Nie żyje Katarzyna Stoparczyk. Dziennikarka zginęła w tragicznym wypadku
Nie żyje Katarzyna Stoparczyk. Dziennikarka zginęła w tragicznym wypadku
Irena Santor mieszka w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie? Rozwiała wątpliwości
Irena Santor mieszka w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie? Rozwiała wątpliwości
Rodzina królewska w żałobie. Nie żyje księżna Kentu
Rodzina królewska w żałobie. Nie żyje księżna Kentu
Jaś Kapela wygrał w sądzie z Krzysztofem Stanowskim. "Ma mnie przeprosić i ZAPŁACIĆ"
Jaś Kapela wygrał w sądzie z Krzysztofem Stanowskim. "Ma mnie przeprosić i ZAPŁACIĆ"
Jakub Rzeźniczak o meczu Polaków z Holandią. Najpierw zmieszał ich z błotem, potem komplementował
Jakub Rzeźniczak o meczu Polaków z Holandią. Najpierw zmieszał ich z błotem, potem komplementował
Marta Nawrocka na audiencji u papieża Leona XIV. Ekspertka o kreacji: "Spełniła podstawowe wymagania"
Marta Nawrocka na audiencji u papieża Leona XIV. Ekspertka o kreacji: "Spełniła podstawowe wymagania"
Izabela Janachowska poślubiła milionera. Razem kręcą dochodowy biznes
Izabela Janachowska poślubiła milionera. Razem kręcą dochodowy biznes
Aneta Zając ma figurę jak marzenie. Oto, czym zastępuje słodkie przekąski
Aneta Zając ma figurę jak marzenie. Oto, czym zastępuje słodkie przekąski
Patrycja Sołtysik otarła się o śmierć w WYPADKU. "Odpadło koło, hamulce przestały działać"
Patrycja Sołtysik otarła się o śmierć w WYPADKU. "Odpadło koło, hamulce przestały działać"
Król Karol spotkał się z chorymi w szpitalu. Nagle padły słowa o jego STANIE ZDROWIA
Król Karol spotkał się z chorymi w szpitalu. Nagle padły słowa o jego STANIE ZDROWIA