Niesamowite, co Kamil Durczok zrobił dla Qczaja. Poruszające wspomnienie trenera [WIDEO]

Qczaj wspomina Kamila Durczoka

Qczaj wspomina Kamila Durczoka

Qczaj wspomina Kamila Durczoka. Co mu zawdzięcza? Okazuje się, że sporo. Trener personalny zapowiedział, że ujawni nagranie rozmowy z dziennikarzem, która zmieniła jego życie.

Śmierć Kamila Durczoka wstrząsnęła całą branżą. Chociaż swoją wieloletnią przygodę z telewizją zakończył w atmosferze skandalu (oskarżenia o mobbing i molestowanie seksualne), to nie ma wątpliwości, że był jedną z największych gwiazd rodzimego dziennikarstwa ostatnich dekad. Pracował we wszystkich najważniejszych stacjach telewizyjnych. Zaczynał w TVP, potem przeszedł do TVN-u, aż w końcu wylądował w Polsacie.

Po odejściu z telewizji skupił się na własnych projektach. Jednym z nich był autorski portal informacyjny dla Ślązaków, który mimo dużej promocji i częstej aktualizacji, nie zyskał wystarczająco dużego grona czytelników. Projekt został zamknięty, ale Kamil się nie poddawał. Realizował kolejne pomysły. Tuż przed śmiercią wypuścił aplikację Durczokracja, która wzbudziła wiele kontrowersji (więcej pisaliśmy o tym tutaj).

Zobacz także: Durczok nie żyje. Przyczyny śmierci i oświadczenie szpitala

Qczaj wspomina Kamila Durczoka. Co mu zawdzięcza?

Mimo dużej plamy na wizerunku, Durczok cieszył się uznaniem wielu gwiazd. Uwielbiali go dziennikarze, z którymi nawiązał przyjaźnie jeszcze na początku kariery, szanowali go Ślązacy – sporą sympatią darzył go Qczaj.

Trener personalny w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, zdradził, jak wiele zawdzięcza byłej gwieździe Faktów. Mało kto wiedział, że to właśnie Kamil przyczynił się do rozwoju kariery jednej z najbardziej lubianych gwiazd fitnessu w kraju:

Kamil Durczok zorganizował mój pierwszy duży trening na chorzowskim stadionie. Kamil tworzył Silesion, czyli swój portal i mnie zaprosił. W dniu, kiedy dowiedziałem się, że Kamil odszedł, z sentymentem i wzruszeniem odtworzyłem sobie nagranie z tego treningu. Pamiętam, że powiedział mi wtedy dużo fajnych i pozytywnych słow. A jeżeli chodzi o dziennikarstwo, i o to jakim był dziennikarzem, to był dla mnie autorytetem.

Słowa, które Kamil powiedział Qczajowi, dodały mu skrzydeł:

Te słowa, które mi powiedział, dodały mi w tamtym momencie skrzydeł. Zamierzam wrzucić to nagranie. Nie chciałem w dzień, kiedy wszyscy wrzucali jakieś wspomnienia z nim, bo też nie mam potrzeby wyciągania tego. Natomiast ma to dla mnie jakieś znaczenie sentymentalne i na pewno się tym podzielę.

Cała rozmowa poniżej.


Qczaj

Qczaj

Monika Olejnik, Kamil Durczok

Monika Olejnik, Kamil Durczok

Kamil Durczok i Jolanta Kwaśniewska

Kamil Durczok i Jolanta Kwaśniewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×