Szukaj

Kto wygra w II turze wyborów prezydenckich? Zaskakujące wyniki sondażu

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Wybory prezydenckie 2020. W II turze spotkają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Który z nich ma większe szansę na zwycięstwo? Nowy sondaż Wirtualnej Polski.

Wybory prezydenckie 2020 miały mieć miejsce w maju. Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce część polityków chciała, by odbyło się głosowanie korespondencyjne. Po fali protestów wycofano się z tego pomysłu i zmieniono termin głosowana na ostatnią niedzielę czerwca.

O fotel prezydenta ubiegało się 11 kandydatów, których głosujący mogli poznać podczas spotkań i debat. Przedstawiali punkt widzenia na dany temat, podawali swoją wizję rządów na kolejne pięć lat.

Sondażowe wyniki, które ujawniono tuż po zamknięciu lokali wyborczych, wskazują, że odbędzie się druga tura głosowania. Spotkają się w niej Andrzej Duda, który zdobył 41,8 proc. głosów oraz Rafał Trzaskowski, który może liczyć na poparcie wynoszące 30,4 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski, czy Andrzej Duda?

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Kto ma większą szansę na wygraną? Pojawiły się pierwsze prognozy, które mają wskazać potencjalnego zwycięzcę.

Według najnowszego sondażu pracowni IBRiS dla WP, który został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą, gdyby głosowanie odbyło się jutro, wzięłoby w nim udział około 62 proc. głosujących. 36,8 proc. badanych nie wzięłoby w tym udziału, 1,9 proc. jeszcze nie zdecydowało. Frekwencja jest niemal tak samo wysoka, jak w pierwszej turze, w której podobno zagłosowało prawie 63 proc. osób uprawnionych.

Kto ma większą szansę na zwycięstwo? Według badania liderem jest Rafał Trzaskowski. Swój głos oddałoby 48,1 proc. uprawnionych osób. Jego rywala, Andrzeja Dudę, wybrałoby 45,6 proc. osób. Aż 6,1 proc. osób nie wie, kogo z tej dwójki by wskazało.

Czy wyniki ankiety przełożą się rzeczywisty wybór? O tym przekonamy się już za dwa tygodnie.


Rafał Trzaskowski podczas wiecu wyborczego

Rafał Trzaskowski podczas wiecu wyborczego

Rafał Trzaskowski liderem nowych sondaży

Rafał Trzaskowski liderem nowych sondaży

Agata Duda wspierała męża podczas wieczoru wyborczego

Agata Duda wspierała męża podczas wieczoru wyborczego

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×