Tomasz Mackiewicz miał ukryty cel w swojej wyprawie na Nanga Parbat? Zdruzgotany przyjaciel himalaisty wyjawia prawdę: „Powiedział, że musi jechać”

Tomasz Mackiewicz, Nanga Parbat

Tomasz Mackiewicz, Nanga Parbat

Przyjaciel Tomasza Mackiewicza wyjawia prawdę o Nanga Parbat

Jak każda tragiczna historia dramat, w którym główną rolę odegrał Tomasz Mackiewicz również ma swoje sekrety. Jednym, z nich jest bez wątpienia powód, dla którego doświadczony, dysponujący ogromną wiedzą himalaista zdecydował się na próbę wydarcia górze jej szczytu w zimie, bez odpowiedniego sprzętu. Od czasu gdy do Polski dotarły przerażające nowiny z Nanga Parbat, od czasu akcji ratunkowej, z której powróciła jedynie Elisabeth Revol, wszyscy zastanawiają się co skłoniło Mackiewicza do podjęcia takiego ryzyka.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą jego przyjaciel wyjawił sekret skrywający się w cieniu tragedii.

Marek Klonowski poznał Tomka w Irlandii ponad dekadę temu. Wspinali się razem, razem marzyli, planowali zdobycie Nangi. Tuż przed siódmą, niestety ostatnią wyprawą Tomka, Marek próbował go odwieść od tego pomysłu. Na próżno:

Powiedziałem: „Czapa, chłopie, gdzie ty jedziesz? Na Lanzarote są bilety za 30 euro, dawaj, wydasz jedną dziesiątą tego co na Nandze, morze, plaża, Góry Ogniste, to i się powspinasz, będzie zajebiście. Weź odpuść”. Powiedział, że musi jechać. Później dopowiedział, że musi, by zamknąć kilka mord. Nie dawał po sobie tego poznać, ale prawdopodobnie przejmował się, że niektórzy ludzie komentowali: „Nie nadajesz się, jesteś słaby, nie umiesz się wspinać, jesteś wolny, masz zły styl – wspomina załamany Klonowski

Być może ta historia skończyłaby się inaczej, gdyby Markowi udało się namówić Tomka do zrezygnowania. Być może zdobyliby szczyt wspólnie, innym razem, innego dnia. Niestety, tego się już nie dowiemy. Dzięki wyznaniu Klonowskiego wiemy natomiast, że decydującym czynnikiem w całej tej dramatycznej sytuacji był… hejt.

Gdyby nie krytyka, z którą musiał się zmagać, być może Mackiewicz nigdy nie poważyłby się na tak nierozważne przedsięwzięcie. Szkoda tylko, że teraz już za późno na refleksję.

Zobacz: Znany lekarz wyznał brutalną prawdę! Zdradził co się działo z mózgami Tomasza Mackiewicza i Elizabeth Revol podczas zdobywania Nanga Parbat!

Zobacz: Wreszcie możemy zobaczyć jak ratowano Elisabeth Revol. Dramatyczny film z Nanga Parbat trafił do internetu [WIDEO]

Zobacz: Justyna Kowalczyk komentuje tragedię Tomasza Mackiewicza! Nie przebiera w słowach!

 


Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×