Szukaj

Szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Rodzina szykuje wspaniałą oprawę, a mszę odprawi prawdziwa gwiazda wśród duchownych

Krzysztof Krawczyk - pogrzeb

Krzysztof Krawczyk - pogrzeb

Krzysztof Krawczyk zostanie pochowany w sobotę 10 kwietnia na cmentarzu w Grotnikach. Jak będą przebiegały uroczystości? Kto odprawi mszę za zmarłego?

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Legendarny wokalista zmarł w Poniedziałek Wielkanocny. O jego śmierci poinformował menadżer i przyjaciel, Andrzej Kosmala. To także od niego dowiadujemy się coraz więcej nowych szczegółów na temat pochówku legendy.

Pogrzeb artysty odbędzie się 10 kwietnia. Mszę zaplanowano na godzinę 12.00 w archidiecezji w Łodzi. Następnie żałobnicy przeniosą się do Grotnik, gdzie na miejscowym cmentarzu ciało zostanie złożone do grobu.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy – przekazał PAP w środę o. Bernard Briks.

Menadżer piosenkarza Andrzej Kosmala, w rozmowie z Faktem zdradził, że Krawczyk już jakiś czas temu zadbał o to, by zostać pochowanym w tym miejscu:

Krzysztof już wcześniej wykupił na cmentarzu kilka miejsc. Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał – mówił.

Rodzina zadbała także, żeby spełnić życzenia zmarłego, a więc do trumny zostaną włożone mikrofon i ciemne okulary. Uroczystość uświetni orkiestra dęta. Ale to nie wszystko.

Szczegóły pogrzeby Krzysztofa Krawczyka

Okazuje się, że mszę odprawi biskup Antoni Długosz, którego wielu wiernych kojarzy z wielkiego hitu Chrześcijanin tańczy nuconego przez najmłodszych i nie tylko. Ta piosenka religijna podbiła serca wszystkich.

Przypomnijmy, że Antoni Długosz w 2003 roku zadebiutował w programie katolickim dla dzieci Ziarno. Nagrał wiele płyt, a także koncertował w całym kraju. Jest także autorem książek dla dzieci, jednak to właśnie wspomniany hit przyniósł mu największą rozpoznawalność.

Ostatnie pożegnanie wielkiego muzyka poprowadzi bardzo muzykalny duchowny, a do tego znany z pogodnego usposobienia i niezwykłej mądrości.

Menadżer Krawczyka w rozmowie z Faktem przybliżył także inne szczegóły związane z uroczystościami pogrzebowymi. Zdradził m.in. że w kościele stanie warta honorowa. Za oprawę muzyczną liturgii w archikatedrze w Łodzi odpowiadać będzie zespół Siewcy Lednicy.

Słowo Boże wygłosi Daniel Olbrychski, który przyjaźnił się z Krzysztofem Krawczykiem, dlatego został zaproszony na pogrzeb przez rodzinę zmarłego.

Andrzej Kosmala powiedział również, że na cmentarzu w Grotnikach zagra wojskowa orkiestra, a pamięć Krzysztofa Krawczyka zostanie uczczona salwą honorową. Przypomnijmy, że uroczystości będą miały charakter państwowy.


Ksiądz biskup Antoni Długosz

Ksiądz biskup Antoni Długosz

Ksiądz biskup Antoni Długosz

Ksiądz biskup Antoni Długosz

Krzysztof Krawczyk i Jan Borysewicz

Krzysztof Krawczyk i Jan Borysewicz

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×