NewsySpecjalna msza za Krzysztofa Krawczyka. To zaskakujące, która gwiazda pomyślała o takim hołdzie dla artysty

Specjalna msza za Krzysztofa Krawczyka. To zaskakujące, która gwiazda pomyślała o takim hołdzie dla artysty

Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk
Elwira Szczepańska
14.04.2021 20:00, aktualizacja: 15.04.2021 03:52

Krzysztof Krawczyk w 2020 roku ograniczył aktywność zawodową przez pandemię. W październiku w mediach pojawiła się informacja, że nie będzie pojawiał się publicznie. Te doniesienia potwierdziła jego żona, Ewa. W rozmowie z Super Expressem przekazała, że jej mąż chciał wrócić na scenę, ale za bardzo bał się zakażenia koronawirusem

Chociaż gwiazdor próbował się uchronić przed SARS-CoV-2, nie udało mu się.  Zaraził się na początku 2021 roku, a jego stan był na tyle poważny, że 23 marca trafił do łódzkiego szpitala. Opuścił placówkę w Wielką Sobotę, 2 kwietnia. Niestety już w poniedziałek 5 kwietnia media obiegła informacja o jego śmierci.

Smutne wieści za pośrednictwem social mediów przekazał jego menadżer, a także wieloletni przyjaciel, Andrzej Kosmala. To także on poinformował o specjalnej mszy, która zostanie odprawiona za Krawczyka.

Specjalna msza za Krzysztofa Krawczyka. Kto ją zamówił?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę 10 kwietnia. Uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza. Następnie trumna została przetransportowana na cmentarz w Grotnikach, gdzie został pochowany.

Wybitnego artystę żegnali bliscy i przyjaciele na czele z  Andrzejem Kosmalą.

Kochany Krzysztofie, nie chciałem zabierać głosu w tej trudnej chwili, byłem przecież przy tobie człowiekiem drugiego planu. Jesteś w moich myślach, wspomnieniach, modlitwie i w piosenkach, które tworzyliśmy wspólnie przez 47 lat – mówił wzruszony menadżer i przyjaciel artysty.

Nie chciał zabierać głosu na pogrzebie, ale na prośbę Ewy Krawczyk przekazał krótką wiadomość w jej imieniu:

Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie bym powiedział krótko: "Nie żegnaj, lecz do widzenia". Bo cóż powiedzieć w takiej chwili.

Nie wszyscy jednak mogli osobiście pożegnać Krzysztofa Krawczyka. Z tego względu Ryszard Rynkowski zdecydował się na zamówienie specjalnej mszy.

Nabożeństwo odbędzie się 4 maja o godz. 17:00 w kościele w Brodnicy, czyli tuż obok miejscowości, w której na co dzień mieszka były lider VOX-u. Na razie nie są znane szczegóły uroczystości, ani kto weźmie w nich udział.

O wszystkim poinformował Andrzej Kosmala na swoim profilu na Facebooku.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4344887152209204&id=100000638850375

Pod postem jest spory odzew fanów Krzysztofa Krawczyka. Deklarują udział w nabożeństwie, a także doceniają gest Rynkowskiego.

  • Ryszard Rynkowski zamówił mszę za Krawczyka
  • Andrzej Kosmala i Krzysztof Krawczyk
  • Grób Krzysztofa Krawczyka po pogrzebie
  • Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka w mediach społecznościowych. Upamiętnił pogrzeb muzyka
  • Slider item
  • Ryszard Rynkowski zamówił mszę za Krawczyka
  • Krzysztof Krawczyk nie żyje
  • Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka
  • Slider item
[1/9] Ryszard Rynkowski zamówił mszę za Krawczyka
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także