Szukaj

Krzysztof Krawczyk nie żyje. O śmierci poinformował menadżer Andrzej Kosmala

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk nie żyje. O śmierci wokalisty poinformował jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. Zmarł w wieku 74 lat. Kilka dni temu wyszedł ze szpitala po tym, jak trafił tam z powodu koronawirusa. Informację potwierdziła jego żona, Ewa Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk nie żyje – legenda polskiej sceny, jeden z najbardziej popularnych piosenkarzy ostatnich dekad. Zmarł w wieku 74 lat. Artysta odszedł nagle w poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. Informację przekazał mediom menedżer piosenkarza, Andrzej Kosmala, a potwierdziła Onetowi żona artysty.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk od paru miesięcy nie pojawiał się publicznie, ograniczał aktywność w mediach do wpisów na Facebooku. Jak podkreślał, wszystko z powodu epidemii COVID-19, która spowodowała, że wolał pozostawać w domu i nie ryzykować zakażenia się koronawirusem. Tuż przed świętami został zaszczepiony na COVID-19, a Wielkanoc spędził w gronie rodziny.

W Poniedziałek Wielkanocny niespodziewanie pojawiła się informacja, że Krzysztof Krawczyk nie żyje. Smutne wieści przekazał wieloletni przyjaciel i menedżer artysty, Andrzej Kosmala. Pod jego postem na Facebooku mnożą się wyrazy niedowierzania i współczucia dla najbliższych.

ZmarłKRZYSZTOFKRAWCZYKR.I.P.

Posted by Andrzej Kosmala on Monday, April 5, 2021

23 marca Krzysztof Krawczyk poinformował, że jest zakażony koronawirusem i przebywa w szpitalu.

Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu – pisał artysta.

W sobotę, 3 kwietnia zdradził, że został wypisany ze szpitala i przebywa w domu.

Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi – pisał w social mediach.

Niestety w poniedziałek jego stan się pogorszył. Kosmala przekazał Polsat News, że Krawczyk został przewieziony do szpitala z powodu chorób towarzyszących. Zmarł w godzinach popołudniowych. Przyczyną śmierci nie był – jak plotkowano – koronawirus. O szczegółach poinformowała TVP Info, które otrzymało szczegóły od żony Krzysztofa.

Przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka były choroby współistniejące. Artysta zasłabł i dziś trafił do łódzkiej placówki – poinformowano w specjalnym wydaniu Serwisu Info.

Data i miejsce pogrzebu nie są znane.

Krzysztofa Krawczyka pożegnała plejada gwiazd. Zobacz, kto i jak zapamiętał artystę.

Kim był Krzysztof Krawczyk?

Krawczyk był jednym z najpopularniejszych wokalistów ostatnich dekad. Przyszedł na świat 8 września 1946 r. w Katowicach. Jego rodzice byli aktorami i śpiewakami operowymi. Kiedy przeprowadzili się do Łodzi, uczęszczał do szkoły muzycznej im. Henryka Wieniawskiego.

W 1963 r. wspólnie z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim założył zespół Trubadurzy. Zasłynęli takimi przebojami jak m.in. Kasia, Znamy się tylko z widzenia, Będziesz Ty.

W latach 70. rozpoczął karierę solową. To właśnie wtedy nawiązał współpracę z Andrzejem Kosmalą. Pojawiał się na najważniejszych polskich festiwalach w Opolu, Sopocie i Zielonej Górze, a także za granicą  – zarówno w NRD, Związku Radzieckim, ale również w Australii, na Jamajce, a nawet na Alasce.

Rozpoznawalność przyniósł mu charakterystyczny baryton i wielkie przeboje, jak Parostatek, Rysunek na szkle, Hej Barbara, Jak minął dzień, Byle było tak.

Utwory Krawczyka doczekały się wielu coverów śpiewanych przez innych wykonawców m.in.: T.Love, Aleksandrę Szwed, Roberta Janowskiego, Mariusza Kalagę, Macieja Maleńczuka, Roberta Rozmusa, Stachursky’ego, Piotra Gąsowskiego, Michała Milowicza, Roberta Moskwę, Janusza Józefowicza, Nataszę Urbańską, Krzysztofa Hanke, Krzysztofa Respondka, Piotra Cugowskiego, Rafała Brzozowskiego i Sławomira Zapałę. Często był nazywany polskim Elvisem Presleyem.

Artysta był trzykrotnie żonaty. W latach 70. był mężem Grażyny Adamus i Haliny Żytkowiak, z którą miał syna Krzysztofa. W 1982 poznał swoją przyszłą żonę, Ewę. Mieszkał w Grotnikach pod Łodzią. Miał trzy adoptowane córki.

W październiku 2020 roku  Krzysztof Krawczyk poinformował, że kończy karierę sceniczną, a na czas pandemii ogranicza jakiekolwiek wystąpienia publiczne.

Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności. Muzycy znaleźli inną pracę, chórek i kierowcy też, a menedżer Krzysztofa, Andrzej Kosmala przygotował wydanie nowej płyty – mówiła wówczas Ewa Krawczyk w wywiadzie dla SE.

Sam artysta stwierdził:

Jako człowiek wierzący wiem, że dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: „Panu już dziękujemy!” albo Bóg zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru. Zapewne skieruje mnie do sekcji polskiej, a tam spotkam tak wielu moich przyjaciół – zdradził Krzysztof Krawczyk.

Mimo że wszyscy wiedzieli, że Krzysztof Krawczyk zmagał się z koronawirusem i wieloma chorobami współistniejącymi, jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła jego fanów.


Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Wyrazy gkebokiego wspilczucia dla zony i rodziny KrzysztofaKrawczyka cale zycie sluchalam jego piosenek kazde imprezy wesela i inne spotkania odbywaly sie przy nagraniach Pana Krzysztofa Zak zal zal straszne ale coz zrobic takie zycie. Niech spoczywa w spokoju my wszyscy tez tam pojdziemy

 • Gość pisze:

  Dokładnie tak jest,po szczepionce na choroby współistniejące,chorych się chyba nie szczepi😏

  • Gość pisze:

   Choroby współistniejące i szczepionka, a gdzie ” uczeni” lekarze?…

 • Gość pisze:

  Kapitanie Oarostatku poplynales w swoj ostatni piekny rejs, tak nagle…bez nas. Został nam smutek ,a mnie serce pękło z rozpaczy bo zostawiasz po sobie pustkę . Rodzinie sklafam najszczersze wyrazy współczucia . Nikt i nic nie zastąpi tak ciepłego, dobrego człowieka i wspaniałego artysty. ŻEGNAJ KAPITANIE PAROSTATKU 💔

 • Mira pisze:

  Pozostały piękne piosenki, które zawsze będzie można posłuchać. Wielka strata i ogromny żal bo odszedł Wielki Artysta.Zegnaj Krzysiu.

 • Ooo pisze:

  Ten portal klamie , zmarl po przyjsciu ,,antidotum” .

  • Gość pisze:

   zgadzam sie, to znaczy tez uwazam, ze przyczxna smierci bylo antidotum

  • Gość pisze:

   zgadzam sie, tez tak uwazam

  • Gość pisze:

   Znalezli sie lekarze, hieny, ktore będą domniemywać i wmawiać sobie, ze są pewni z jakiego powodu umarl

  • Gość pisze:

   Intuicja raczej mnie nie myli ,a mam wyrazne odczucie,ze nagle pogorszenie i … koniec… to wynik tej zabojczej mRna

 • Gość pisze:

  Może jeszcze Ci co się wachają szczepić,pójdą po rozum do głowy,i zrezygnują z tego produktu modyfikującego ludzkie D N A.

 • Karolina jodlowska jaroń pisze:

  Wieczne odpoczwa nie

 • Gość pisze:

  Ogromna niewyobrażalna strata.
  Szczere kondolencje dla całej rodziny wspaniałego Krzysztofa Krawczyka.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  Przeprowadzany jest eksperyment na ludziach i kto za to odpowie???
  Ile osób jeszcze musi umrzeć?
  Ludzie kiedy to przerwiemy !!!????
  Zróbmy w końcu coś 😰😥😥

  • Gość pisze:

   Lecz się na nogi, bo na głowę za późno.. Ekspert… Jest wyraźnie napisane, że zmarł na choroby współistniejące… Debil i tak tylko wyczytać, se przez szczepionkę…

  • Gość pisze:

   Skoro chciales odniesc sie do powyzszej wypowiedzi ,to nalezalo zlozyc kondolencje ,ponieważ ta strona temu sluzy .
   Nie prowokuj, bo to nie miejsce .
   Widać, że brakuje ci ogłady .
   Też Cię szanuję 💕
   Pozdrawiam z szacunku do drugiego czlowieka.

 • Gość pisze:

  Panie Krzysztofie zawsze będę nucić Pana piosenki, pamiętam je od dzieciństwa

 • Gość pisze:

  strasznie mi zal .uwielbialam Krawczyka.to wielki artysta.

 • Gość pisze:

  Kochany.Krzysiu Krawczyk,Wielki,Wielki smutek ,Wielki zal,Wieczne odpoczywanie Daj Mu PANIE,kondolecje dla Syna ,zony I rodziny.🤗😭

 • Gość pisze:

  Jestem głęboko wstrząśnięta Jego odejsciem. Wyrusza się nam niestety grono naszych ,,WIELKICH ”.Bardzo mi smutno i nie mogę zwyczajnie w to uwierzyć. Wyrazy głębokiego i szczerego współczucia dla rodziny. Niech Pan odpoczywa w pokoju.

 • Gość pisze:

  Skladam kondolencie nich Bog ma go w swoje opiece i skldam rodzinie

 • Aga pisze:

  Nie wierze ze już go z nami nie ma.On był zawsze obecny w naszym życiu przy wielu okazjach.Jego płynący głęboko z serca głos dawał ludziom tyle radości.Ból serce ściska.Spoczywaj w pokoju

 • Gość pisze:

  [*] smutny to czas dla polskiego show-biznesu…

 • Gość123 pisze:

  Przez szczepionke

 • Gość pisze:

  (*) żal. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Moim zdaniem zmarł w wyniku powikłań po szczepieniu 🙁 eksperymenty na ludziach mają swoje konsekwencje.

 • Gość pisze:

  Wieczny racz mu dać Panie a światłość niechaj mu swieci. Niech odpoczywa Krzysztof Krawczyk w pokoju. Amen. Wielka szkoda. Piękne piosenki i głos.

 • Wielbiciel pisze:

  Żegnaj Mistrzu wraz z Tobą kończy się pewna epoka muzyki

 • Gość pisze:

  Żegnaj Mistrzu

 • Bozena pisze:

  Wyrazy współczucie dla Rodziny pana Krzysztofa. Spoczywaj w pokoju Panie Krzysztofie.

 • Jadzia z Japonii pisze:

  Zabiła go szczepionka. I po co dał sobie wstrzyknąć tę trutkę?

  • Gość pisze:

   Puknij się jadą

  • Gość pisze:

   ….przestań szerzyć bzdury …..miernoto

  • Gość pisze:

   Tak

  • Gość pisze:

   Głęboki żal i smutek,że już nas opuścił.
   Boli serce ,ponieważ mógł jeszcze żyć. Nie samowita strata .Wyrazy współczucia dla rodziny.
   Przyjął truciznę szczepionke i kto za to odpowie???
   Eksperymenty na ludziach!!!
   Bez szczepionki umierają na wirusa,a po przyjęciu szczepionki choroby współistniejące!!!
   Ile ludzi jeszcze musi umrzeć???😭😭😭

  • Juziek z Tajwanu pisze:

   Tępaki nie wierzą że to trucizna . Może to i lepiej mniej będzie durni na tym świecie …

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować