Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Pożegna go wyjątkowy gość. Rodzina ma dla niego specjalne zadanie

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Pogrzeb odbędzie w najbliższą sobotę, 10 kwietnia w o godzinie 12.00 w archikatedrze w Łodzi. Złożenie ciała nastąpi o 15.00 na cmentarzu w Grotnikach. W uroczystościach weźmie udział specjalny gość.

5 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny media obiegła tragiczna wiadomość. Zmarł Krzysztof Krawczyk. Polska na chwilę zamarła, a potem popłynęły słowa żalu, współczucia dla rodziny, niedowierzania – artyści, fani, wszyscy zgodnym chórem pisali o wielkiej, nieodżałowanej stracie.

Pogrzeb legendarnego artysty odbędzie się 10 kwietnia. Mszę zaplanowano na 12 w archidiecezji w Łodzi. Następnie żałobnicy przeniosą się do Grotnik, gdzie na miejscowym cmentarzu ciało artysty zostanie złożone do grobu.

Menadżer piosenkarza Andrzej Kosmala, w rozmowie z Faktem zdradził, że Krawczyk już jakiś czas temu zadbał o to, by zostać pochowanym w tym miejscu:

Krzysztof już wcześniej wykupił na cmentarzu kilka miejsc. Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał – mówił.

Na cmentarzu ma powstać rodzinne mauzoleum, w którym spoczną wszyscy, których Krzysztof kochał. W ostatniej drodze wielkiemu artyście będą towarzyszyć najbliżsi. Pojawi się także wyjątkowy gość.

Gość specjalny na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W pogrzebie Krzysztofa Krawczyka dzięki transmisji uroczystości w telewizji, o czym informowaliśmy tutaj, będą mogli wziąć udział wszyscy fani. Już wiadomo, że bliscy artysty spełnia jego ostatnią wolę i do trumny włożą mu mikrofon i ciemne okulary, w których występował:

Spełnimy dwa ostatnie życzenia Krawczyka. Włożymy mu do trumny mikrofon, ten do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie – zapowiedział Adrzej Kosmala.

Zagra także orkiestra dęta.

Chciał by na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta i tak się stanie – zapewnił menadżer.

Jak donosi Pomponik, pojawi się także wyjątkowy gość. W ostatniej drodze swojemu przyjacielowi będzie towarzyszył Daniel Olbrychski. Rodzina zadbała o specjalne zaproszenie dla aktora. Ma przeczytać fragmenty Pisma Świętego.

Przypomnijmy, że panowie w 2009 roku razem nagrali piosenkę Z kobietami to różnie bywało. Zrobili też do niej teledysk.

Ponieważ duecik był zgrabnie napisany i niezbyt trudny, więc żeśmy go ot tak palnęli – mówił aktor w jednym z wywiadów.

Krzysztof Krawczyk miał być trochę speszony młodym wiekiem modelek, które pojawiły się w produkcji. Tłumaczył, że mogłyby być jego córkami, a może nawet wnuczkami. Jednak ostatecznie był bardzo zadowolony z efektów pracy na planie.

Jak zapamięta Krzysztofa Krawczyka Daniel Olbrychski? Zdradził to w rozmowie z DDTVN. Wiadomo, że ich przyjaźń opierała się na wielkim szacunku.

To dusza człowiek. Jakby go wspominać to kojarzy się z takim dobrym, naiwnym dzieckiem. W dobrym tego słowa znaczeniu. Dobroć, otwartość, była dla niego czymś naturalnym, jak oddychanie – mówił.

Olbrychski dodał, że na scenie Krzysztof kochał światło i blask. Prywatnie był jednak szalenie skromny, serdeczny, jedyne czego nie dało się ukryć, to jego indywidualności.

Takie duże, wspaniałe, dobre dziecko, na dodatek piekielnie zdolne – podsumował Daniel Olbrychski.

Obecność Daniela Olbrychskiego na pogrzebie Krawczyka będzie miała szczególne znaczenie zwłaszcza dla rodziny zmarłego.


Krzysztof Krawczyk i Jan Borysewicz

Krzysztof Krawczyk i Jan Borysewicz

Maciej Świtoński i Krzysztof Krawczyk

Maciej Świtoński i Krzysztof Krawczyk

Edyta Górniak i Krzysztof Krawczyk

Edyta Górniak i Krzysztof Krawczyk

Komentarze

  • Mati pisze:

    Dostarczał nam tyle emocji i wzruszen swoimi piosenkami a na koncertach dawał z siebie wszystko, był super gościem, bardzo szarmancki i zawsze elegancki, dziękujemy, że było nam dane znać tak wspaniałego człowieka i piosenkarza o niepowtarzalnym głosie, będziemy tęsknić.

  • Fanką i wielbicielka pisze:

    Był, jest i będzie wyjątkowym, serdecznym człowiekiem. Pozostanie w mojej, jak i wielu pamięci.

  • Ooooo pisze:

    Jaki on wyjątkowy…. ten gość

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×