Telewizja pokaże pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Znamy szczegóły transmisji

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Gdzie oglądać transmisję z pogrzebu Krzysztofa Krawczyka? Ostatnie pożegnanie będą mogły obejrzeć miliony Polaków.

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia. Jeden z najbardziej uznanych artystów miał 74 lata. Jako pierwszy smutną informację opublikował na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. Pod postem, który opublikował w sieci, pojawiło się mnóstwo kondolencji. Niemal natychmiast sieć zalała też fala wpisów upamiętniających piosenkarza. Żegnali go nie tylko fani, ale także przyjaciele z show-biznesu. Kilka słów poświęcił mu także prezydent Andrzej Duda.

Ostatnie chwile życie muzyk spędził u boku ukochanej żony Ewy. Chociaż z minuty na minutę jego stan się pogarszał, zdążył się pożegnać z małżonką. Przed śmiercią powiedział jej kilka pięknych słów.

Moja kochana laleczka – miał zwrócić się Krzysztof Krawczyk w ostatnich słowach do żony Ewy.

Fani cały czas bardzo przeżywają niespodziewaną śmierć gwiazdy. Chociaż kilka dni wcześniej wyszedł ze szpitala po wygranej walce z koronawirusem, to nic nie wskazywało na to, że dojdzie do tragedii.

Transmisja pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

We wtorek 6 kwietnia nieoficjalne informacje na temat pochówku podawał dziennik Fakt. Teraz wiadomo już na pewno, że muzyk spocznie na cmentarzu w Grotnikach. To niewielka miejscowość, w której mieszkał razem z żoną Ewą. Wcześniej odbędzie się msza ku jego pamięci w archikatedrze w Łodzi. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 10 kwietnia o godzinie 12.00.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach – przekazał PAP o. Bernard Briks, proboszcz grotnickiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Krzysztofa na pewno chciałyby pożegnać tłumy przyjaciół, ale przede wszystkim jego wierni fani. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia ilość osób obecnych na pogrzebie musi być ograniczona. Jest jednak dobra wiadomość dla wielbicieli króla estrady. Transmisja pogrzebu Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w TVP:

Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem, czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską – powiedział w rozmowie z Super Expressem Andrzej Kosmala.

Uroczystość, tak jak wspomniał menadżer artysty, będzie miała charakter państwowy, a muzyk zostanie pożegnany ze wszystkimi honorami.


Krzysztof Krawczyk i Jan Borysewicz

Krzysztof Krawczyk i Jan Borysewicz

Edyta Górniak i Krzysztof Krawczyk

Edyta Górniak i Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×