Nietrafione kondolencje Andrzeja Dudy. Pożegnał Krzysztofa Krawczyka, w mediach zawrzało. „Mógł sobie pan darować”

Krzysztof Krawczyk, Andrzej Duda

Krzysztof Krawczyk, Andrzej Duda

Andrzej Duda pożegnał Krzysztofa Krawczyka. Kondolencje wzbudziły mnóstwo emocji wśród internautów, którzy zwrócili uwagę na zawarte w nich przemyślenia prezydenta.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła całą branżą artystyczną. Nie ma wątpliwości, że odeszła legenda estrady. Artysta pozostawił po sobie mnóstwo przebojów, na których wychowuje się kolejne pokolenie. Parostatek, Rysunek na szkle, Bo jesteś Ty, Ostatni raz zatańczysz ze mną to tylko wierzchołek góry lodowej twórczości giganta.

Krawczyka pożegnała cała plejada gwiazd. Jedni mieli okazję z nim współpracować i poznać się osobiście, dla innych był idolem i niedoścignionym wzorem na estradzie. Portale społecznościowe zdominowały wspominkowe wpisy poświęcone gwiazdorowi. Kilka słów od siebie przekazał również prezydent Polski – Andrzej Duda.

Andrzej Duda żegna Krzysztofa Krawczyka

Na profilu głowy państwa możemy przeczytać kondolencje, które odbiły się szerokim echem w mediach. Powód? Andrzej Duda nie jest przekonany, czy aby twórczość Krawczyka była atrakcyjna, a nawet znana dla młodego odbiorcy, ale jest pewny, że dzięki niej Krzysztof będzie wiecznie żywy i obecny we wspomnieniach:

Odszedł Krzysztof Krawczyk. Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP – czytamy we wpisie.

Wpis Dudy wzbudził mieszane uczucia wśród odbiorców. Wyraźnie poirytowani internauci zwrócili uwagę na sposób, w jaki prezydent podsumował twórczość Krawczyka. Młodsi odbiorcy zapewniają Dudę, że doskonale znane są im piosenki wokalisty, a wtrącone na początku przemyślenia uważają za nietakt we wpisie pożegnalnym:

 • Sądziłem, że kondolencje trudno sp***. Ale wtedy przychodzi prezydent.
 • Wszyscy: nie da się popełnić żenującego wpisu kondolencyjnego. Andrzej Duda: potrzymajcie mi piwo i patrzcie.
 • Mówi Pan o tych młodych, którzy w 2019 roku wykupili wszystkie bilety na koncert pana Krzysztofa na ulicy Elektryków w Gdańsku?
 • Piękne kondolencje, panie prezydencie. Z klasą. Zabrakło tylko czegoś o LGBT i 8 latach pratformy.
 • To że pańska córka nie zna tej muzyki, to nie znaczy że cała młodzież ją lekceważy.
 • O tych młodych to mógł sobie Pan darować.
 • Jeżeli brać statystykę to ma rację. Jasne że zawsze znajdzie się część osób która odstaje od większości ale generalnie młodzi nie słuchają takiej muzyki.
 • Pan Prezydent ostatnio dziwne wpisy wrzuca. 4 lata temu Krzysztof Krawczyk był gwiazdą juwenaliów w Gdańsku. Przed nim grały 2 popularne wówczas wśród młodych zespoły rockowe. Na Krawczyku bawiło się dużo więcej studentów. Tłum tańczył i śpiewał wszystkie teksty.
 • Mówisz o tych młodych którzy pobili rekord Guinnessa w jednoczesnym śpiewaniu „Chciałem być” Krawczyka w 2018 przed pochodem Juwenaliowym w Poznaniu? Czy o tych młodych którzy w tym samym roku na koncercie Krawczyka na Juwenaliach pobili rekord frekwencji?

Odpowiedzi w podobnym tonie jest znacznie więcej. Internauci do swoich komentarzy dołączają nagrania wideo z ostatnich koncertów Krzysztofa Krawczyka, na których wśród publiczności zdecydowaną większość stanowią osoby młode.

Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat, kilka dni po wygranej walce z koronawirusem. Jak poinformowała TVP Info, powołując się na słowa żony artysty, przyczyną śmierci były choroby współistniejące. Artysta zasłabł i dziś trafił do łódzkiej placówki.

Zobacz także: Życie Krawczyka to gotowy scenariusz. Miał trzy żony. Jedna z nich zmarła w tragicznych okolicznościach

Śmierć Krzysztofa Krawczyka. Przyczyna i ostatnie chwile w szpitalu

W poniedziałek po południu Krzysztof poczuł się gorzej. Zaczął nagle słabnąć. Jego żona zawiadomiła pogotowie, które przewiozło go do szpitala, gdzie personel medyczny rozpoczął walkę o jego życie. Wstrząsającymi szczegółami podzielił się Kosmala w rozmowie z Super Expressem:

 Z racji tego, że Krzysztof nie miał już koronawirusa, pogotowie zabrało go do szpitala Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Krzysztof tracił przytomność. Z minuty na minutę było coraz gorzej. Na koniec nie było z nim kontaktu, był nieświadomy.

Chociaż Krawczyk wygrał walkę z koronawirusem, jego organizm był bardzo osłabiony. Zmagał się z innymi chorobami, które w niedzielę dały o sobie znać:

Krawczyk miał kilka chorób współistniejących. Od pewnego czasu miał problemy z sercem, a dokładnie migotanie przedsionków. Miał również problemy z płucami i oddychaniem – wylicza pan Andrzej.

Żona Krzysztofa Krawczyka wiadomość o śmierci przyjęła z wielkim bólem. Ewa, która jeszcze kilka dni temu tryskała optymizmem na wieść o powrocie męża do domu i jego wygranej walce z covidem, w poniedziałek pogrążyła się w żałobie:

Teraz nie może uwierzyć, w to, co się stało. – Ewa jest w szoku. Wierzyła, że Krzysztof wróci do zdrowia – kwituje Kosmala.


Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Komentarze

 • Nie nie powiedziano,napisałam to co myślę pisze:

  No tak robi bardzo głupie miny i dużo innych niefajnych rzeczy ,ale o śp.Krzysztofie Krawczyku napisał ładnie i poprawnie

 • Gość pisze:

  Jestem anty PIS,dużo mi się nie podoba,ale zawsze staram się wszystko oceniać obiektywnie i wpis był jak najbardziej na miejscu,a na pewno bez błędów jak to ma miejsce u większości hejtujących

  • Sonia pisze:

   Zgadzam się , jak najbardziej. Nie powinno się hejtowac dla zasady, że tak trzeba.

 • Gość pisze:

  A co ten nasz Muminek Narodowy potrafi? Uśmiechać się w stylu „babciu, usrałem się” albo siary narobić jakimś komentarzem.
  Wybraliśmy to mamy.

 • Gość pisze:

  Nie dziwie sie wypowiedziami naszego pajacyka,czego my nie zrobil,czy powiedzial to zawsze doleje oliwy do ognia….Wstyd mi za nie mojego prezydencika to za duzo powiedziane chlopa co chyba wywodzi sie z kabaretu. A ci co nadali mu ten tytul to musza sie dzisiaj wstydzic

 • ela pisze:

  utraciliśmy wielkiego człowieka artystę wspaniałą osobowość króla rozrywki nie docenionego w naszym kraju zegnaj krzysztow niech matka polka opłakuje wielką stratę

 • ela pisze:

  wielki smutek i żal żegnaj

 • dana pisze:

  utraciliśmy wielkiego człowieka artystę wspaniałą osobowość króla rozrywki nie docenionego w naszym kraju zegnaj krzysztow niech matka polka opłakuje wielką stratę

 • Anonim pisze:

  utraciliśmy wielkiego człowieka artystę wspaniałą osobowość króla rozrywki nie docenionego w naszym kraju zegnaj krzysztow niech matka polka opłakuje wielką stratę

 • Gość pisze:

  Teraz przyczyny śmierci dzielą się na „covid” albo „choroby współistniejące”. Już nie ma zawału, udaru, raka, aids – są choroby współistniejące, po co drążyć. Covid a sprawa Polska

 • Gość pisze:

  Ten debil potrafię wszystko spierd…..ć

 • Wilk pisze:

  Przypałowiec.

  • Adam pisze:

   A czy już wiadomo na co zmarł Krzysiu? Bo przecież nie wypada napisać, że na covid skoro był zaszczepiony! dziwna cisza nad tym tematem, poza tym Cześć jego duszy!

 • Gość pisze:

  Komentarz Pana Prezydenta moim zdaniem bardzo odpowiedni 👍👍👍

  • Gość pisze:

   A coz w tej wypowiedzi widzi sie nie odpowiedniego??? Prawda jest ze niestety mlodzi nie bardzo lubia taka muzyke .ale co by nie napisal Prezydent zawsze bedzie zle i na nie….

  • Gość pisze:

   Wypchaj się

 • FELIXA pisze:

  Cokolwiek pan Prezydent powie, zrobi lub napisze – nie ma znaczenia ani treść a powaga urzędu. Nienawistnicy zawsze obleją Go pomyjami szkoda, że nawet w „tym duchu” a raczej rynsztoku wychowują swoje dzieci. Wielka strata, RIP i podziękowania za całokształt P. Krzysztof Krawczyk vel Mr VOICE.

  • Gość pisze:

   Prezydent tylko FELIXA zazdrosnej o rynsztok, to tylko twoje królestwo i tylko prezydent ma wejście nikt więcej !!!!

 • Gość pisze:

  A w jakim celu odwolywal sie do mlodziezy Nie jest ich reprezentantem bo nie ten wiek Lepiej utozsamiac sie z rowiesnikami jesr sie wtedy bardziej wiarygodnym a nie takie dzidzie piernik