Szukaj

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Znane są już data i miejsce

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka? Znane są pierwsze szczegóły. Ogłoszono dokładną datę, godzinę i miejsce pochówku.

W Wielką Sobotę 3 kwietnia media obiegła informacja, że Krzysztof Krawczyk pokonał koronawirusa i wyszedł ze szpitala. Przed śmiercią gwiazdor pozostawał aktywny na Facebooku. Ostatni post na profilu artysty pojawił się na dwie godziny przed tragedią – przypomniał swój legendarny występ na festiwalu w Sopocie w 1994 roku. Wcześniej informował, że ma się dobrze i jest niezwykle szczęśliwy, że może być blisko ukochanej żony.

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają dwa promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi! – pisał 3 kwietnia.

Niestety zaledwie w ciągu dwóch dni jego stan się pogorszył. Menadżer artysty, Andrzej Kosmala, przekazał Polsat News, że Krawczyk w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia został przewieziony do szpitala z powodu chorób towarzyszących. Zmarł w godzinach popołudniowych. Wbrew początkowym doniesieniom, przyczyną śmierci nie był koronawirus.

Przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka były choroby współistniejące. Artysta zasłabł i dziś trafił do łódzkiej placówki – poinformowano w specjalnym wydaniu Serwisu Info.

Znane są już pierwsze szczegóły uroczystości pogrzebowych. Kiedy i gdzie spocznie ciało króla estrady?

Kiedy i gdzie pogrzeb Krzysztofa Krawczyka?

Fakt we wtorek 6 kwietnia nieoficjalnie dowiedział się, że pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się pod koniec tygodnia w bazylice archikatedralnej w Łodzi. Dziś już wiemy, że uroczystości pożegnalne rozpoczną się w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12.00.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach – przekazał PAP o. Bernard Briks, proboszcz grotnickiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Piosenkarz zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach, miejscowości pod Łodzią, w której mieszkał wraz z żoną Ewą. Uroczystość będzie miała charakter państwowy i będzie ją można oglądać na żywo w telewizji.

Transmisja pogrzebu Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w TVP:

Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem, czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską – powiedział w rozmowie z Super Expressem Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat.

Krzysztof Krawczyk – żony i dzieci

Krawczyk był trzykrotnie żonaty. Przez 39 lat żył w szczęśliwym małżeństwie z Ewą Trylką. Przed tym związkiem miał jednak wiele romansów. Muzyk przez lata miał opinię kobieciarza.

Jego pierwszą żoną była Grażyna Adamus, jednak ich związek nie przetrwał, ponieważ Krzysztof w międzyczasie spotykał się z innymi kobietami. Później bardzo żałował, że w taki sposób ją potraktował. Jego drugą wybranką była Halina Żytkowiak, z którą wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Tam doczekali się syna, Krzysztofa. Niestety ukochana zdradziła go, a przykrą informację przekazał mu Junior. W 2011 roku Żytkowiak zmarła na złośliwego raka płuc z przerzutami.

Wokalista wyprowadził się wraz z nim z domu. Niedługo później poznał Ewę, z którą przeżył resztę swojego życia. Razem stworzyli dom dla jej siostrzenic:

Są to córki mojej siostry Barbary. Swojego biologicznego ojca praktycznie nie znają – mówiła w wywiadzie Krawczyk.

Krawczyk niechętnie opowiadał o córkach. Wiadomo jednak, że mają na imię Sylwia, Kasia i Beata.


Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Dodaj komentarz

 • Gość Makary. pisze:

  Tak będziesz Krzysztofie żył wiecznie na nagraniach.Ja już wyczułem po pierwszym filmie 2 miesiące temu,że odchodzisz i już było widać na powietrzu jak siedziałeś i wspominałeś swoje przeżycia.Też byłem zdziwiony,że odszedłeś na korona wirus,jak to nieprawda.Żegnaj ikono muzyki.Będziesz żył wiecznie.

 • Gośćfanka pisze:

  gosc wracaj to juz nie to spoczywaj w spokoju zegnaj Krolu drugiego nie bedzie

 • Gość pisze:

  Dlaczego nie potraficie uszanować zMistrza chwilą.ciszy? Panu Krzysiowi jest potrzebna modlitwa a rozliczanie z życia!Stoi przed obliczem Najwyższego swój sąd tak jak każdy będzie miał.Więc też wszystkie czepiające się zajmijcie w swoje powódka!!!Weź jedna.z drugą w.paxury różaniec i się pomódl jak wiesz jak się to robi i dajcie zmarłemu święty spokój.Śpij SPOKOJNIE MISTRZU KOCHANY NIE ZOSTANIESZ PRZEZ.NAS NIGDY ZAPOMNIANY. PANI EWO bardzo serdecznie współczuję.Takiej miłości jak Waszajuż się nie spotyka
  Z wyrazami szacunku pielęgniarka która wie.co to COVID.

  • Gość pisze:

   Dziękuję Pani. Módlmy się o Niebo dla Sp Pana Krzysztofa Krawczyka. 🙏🙏🙏🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🥀🙏🙏🙏

 • MAGDALENA pisze:

  ZA WSZYSTKO ODPOWIE PRZED PANEM BOGIEM,JA OSOBISCIE JESTEM FANKA K.KRAWCZYKA,ZA JEGO GLOS I PIEKNE SPIEWANIE.A KTOZ JEST NIEOMYLNY?,WSZYSCY POPELNIAMY BLEDY.KRAWCZYK NAJBARDZIEJ BYL SKUPIONY NA SWOICH PRZYJEMNOSCIACH I NA SOBIE.ZONA TA OSTATNIA NIE WIEM CZY PRZED BOGIEM,O WIELE LAT MLODSZA WYSZLA ZA NIEGO DLA KASY NO I SLAWY PRZEZ PIOSENKARZA,PRZECIEZ TO WIDOCZNE.SPOCZYWAJ W SPOKOJU KRZYSZTOFIE, NIECH CI DOBRY BOG WSZYSTKO WYBACZY ,A ANILOWIE POPROWADZA DO NIEBA.

  • Asiula pisze:

   A ty nie wiesz, ze nie pusze sie całego postu duzymi literami, bo oznacza to, ze KRZYCZYSZ????
   Kazdy sam przezywa swoje zycie tak jak chce i lubi.

  • Asiula Gość pisze:

   To nie wiesz, ze nie pisze sie calego postu duzymi literami, bo oznacza to, ze krzyczysz???

 • Dzieliles sie pieknym glosem z nami pisze:

  Sprawy rodzinne sa czyjas osobista sprawa. Tylko czlowiek bez wyobrazni i bardzo powierzchowny moze wypowiadac sie w tak delikatnych sprawach. Zostawcie rodzine Krzysztofa Krawczyka w spokoju. Kazdy sam okresla swoja droge z zyciu i ponosi jej wyboru konsekwencje. Chcielibyscie by ktos ocenial wasze wybory; z boku, nie bedac wami? Krzysztof Krawczyk jako czlowiek byl prawdziwy.Po prostu. Nie ocenia sie, tez, jakosci czyjejs milosci. Ona jest albo jej nie ma. i nie jest wazne jaka forme przybiera.

 • Gość pisze:

  Sprawy rodzinne sa czyjas osobista sprawa. Tylko czlowiek bez wyobrazni i bardzo powierzchowny moze wypowiadac sie w tak delikatnych sprawach. Zostawcie rodzine Krzysztofa Krawczyka w spokoju. Kazdy sam okresla swoja droge z zyciu i ponosi jej wyboru konsekwencje. Chcielibyscie by ktos ocenial wasze wybory; z boku, nie bedac wami? Krzysztof Krawczyk jako czlowiek byl prawdziwy.Po prostu. Nie ocenia sie, tez, jakosci czyjejs milosci. Ona jest albo jej nie ma. i nie jest wazne jaka forme przybiera.

 • Gość pisze:

  Żegnaj mistrzu

 • Gośc pisze:

  Spoczywaj w pokoju

 • Gośćpolka pisze:

  spoczywaj w spokoju wielki artysto

 • łodzianka pisze:

  Śpiewał pięknie, ale ojcostwo mu się nie udało. Adoptował obce dzieci, a swojego 48 letniego syna Krzysztofa i 15 letniego wnuka Bartosza miał w nosie. To ta obecna wspaniała żona mówiła mu, co może, czego nie. Jego syn też pięknie śpiewa, ale to Go nie obchodziło. Do tego syn jest niepełnosprawny po wypadku, który Krzysztof Krawczyk senior spowodował 28 czerwca 1988 roku.
  Jeśli Krzysztof Krawczyk taki religijny, to powinien więcej serca okazać swojemu synowi.

 • Ania z USA pisze:

  mysle ze on zyje tylko tak udaja i sie ujawni z nowa plyta. to zabieg promocyjny moim zdaniem

 • Gość pisze:

  Spoczywaj w pokoju 🙏

 • Gość pisze:

  Żegnaj królu 🙁

 • Gość pisze:

  Był naprawde swietnym piosenkarzą legendy nie umierają

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×