NewsyJak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka? Fani zrobili coś niesamowitego

Jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka? Fani zrobili coś niesamowitego

Grób Krzysztofa Krawczyka po pogrzebie
Grób Krzysztofa Krawczyka po pogrzebie
Krystyna Miśkiewicz
14.04.2021 09:00, aktualizacja: 14.04.2021 16:02

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Muzyk zaledwie kilka dni wcześniej opuścił szpital po wygranej walce z koronawirusem. Zarówno jego rodzina, jak i fani odetchnęli z ulgą po informacji, że czuje się już znacznie lepiej. Niestety w Wielkanocny Poniedziałek jego menadżer Andrzej Kosmala zamieścił na Facebooku wpis, w którym poinformował, że artysta nie żyje. Jego stan zaczął nagle się pogarszać i nawet pomimo wysiłku medyków nie udało się go uratować.

Przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka były choroby współistniejące. Artysta zasłabł i dziś trafił do łódzkiej placówki – poinformowano w specjalnym wydaniu Serwisu TVP Info.

Do ostatnich chwil czuwała przy nim jego ukochana żona Ewa, z którą spędził niemal 40 lat swojego życia. Pogrzeb artysty odbył się 10 kwietnia i miał charakter państwowy. Pożegnano go z największymi honorami. Na ceremonii zgromadziły się prawdziwe tłumy. Ze względu na pandemię koronawirusa miejsce w bazylice znalazła jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele. Przed świątynią zgromadziło się jednak mnóstwo osób, które chciały towarzyszyć swojemu idolowi w ostatniej drodze.

Jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka?

Pogrzeb króla estrady rozpoczął się w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza. Podczas mszy fragmenty Pisma Świętego odczytał jego wieloletni przyjaciel Daniel Olbrychski. W czasie ceremonii kilka słów w imieniu żony muzyka powiedział także jego menadżer i przyjaciel Andrzej Kosmala. W kaplicy miejsce znalazło jedynie 75 osób, a listy gości przed świątynią pilnowała najstarsza córka wokalisty.

Na wejściu będzie lista i nikt spoza niej nie będzie mógł wejść do środka – mówił Andrzej Kosmala w Super Expressie.

Nie przeszkodziło to jednak w tym, by na cmentarzu pożegnała go spora liczba fanów. W Grotnikach od czterech dni cały czas pojawiają kolejne osoby, które chcą zapalić mu symbolicznego znicza i chwilę się pomodlić. Reporterzy Super Expressu przybyli na miejsce i zastali tam wzruszający widok.

Cały czas w miejscu jego pochówku gromadzą się kolejne osoby, które w przejmującej ciszy zapalają znicze, modlą się, oddają hołd wielkiemu artyście. Nad jego mogiłą powiewa czerwony balonik z napisem „I love you”, a obok leży wieniec z szarfą, na której możemy przeczytać: „Krzysiu, płyniesz w piękny rejs”... – czytamy w Super Expressie.

Nagła śmierć Krzysztofa Krawczyka dla wielu osób była szokiem. Jego ukochana żona Ewa, bardzo przeżyła jego odejście i do ostatniej chwili tuliła trumnę z ciałem swojego męża. Fani cały czas dają wyraz swojej pamięci o muzyku, a miejsce jego pochówku dosłownie tonie w kolejnych zniczach. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z cmentarza w Grotnikach.

 • Grób Krzysztofa Krawczyka po pogrzebie
 • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Tłumy przed katedrą żegnają artystę
 • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka - kim jest dziewczynka u boku Ewy Krawczyk?
 • Rodzina na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka
 • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
 • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
 • Grób Krzysztofa Krawczyka po pogrzebie
 • Grób Krzysztofa Krawczyka po pogrzebie
 • Krzysztof Krawczyk - fani odwiedzają grób muzyka
 • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
 • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
[1/11] Grób Krzysztofa Krawczyka po pogrzebie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także