Kolejny dziennikarz odchodzi z TVN24. Sebastian Wasilewski właśnie poinformował internautów o swojej decyzji

Sebastian Wasilewski

Sebastian Wasilewski

Kolejny dziennikarz zdecydował się na odejście z TVN24. Sebastian Wasilewski poinformował o swojej decyzji na Twitterze, a w rozmowie z jednym z portali przedstawił swoje plany na przyszłość. 

Sebastian Wasilewski jest jednym z dziennikarzy pracujących w stacji TVN24. W stacji do tej pory zajmował się  przygotowywaniem i realizacją materiałów dokumentalnych. Do najpopularniejszych publikacji, które stworzył, należą jego relacje wprost z granicy węgiersko-serbskiej. Materiały zostały nakręcone w 2015 roku w trakcie trwania kryzysu migracyjnego. Zajmował także tym, co dzieje się w Polsce i stworzył bardzo niewygodny dla hazardzistów dokument opowiadający o pokerowym podziemiu. Jest on również autorem cyklu reportaży Betonowy sufit. Był też twórcą znanego dokumentu Najdłuższy proces Kościoła.

Sebastian Wasilewski odchodzi z TVN 24. Chce realizować własne projekty

Okazuje się, że dziennikarz ma teraz bardzo poważne plany dotyczące kolejnego materiału. Sebastian po 9 latach współpracy zdecydował się odejść z TVN24, by zająć się własnymi projektami. Ze stacją rozstaje się w zgodzie. O swojej decyzji poinformował internautów w sieci i podziękował pracodawcom za współpracę.

Reporter i dziennikarz – starałem się. Dokumentalista – jeszcze nie 😉 Ale mam nadzieję, że w tym roku uda mi się opublikować dwa autorskie dokumenty. Na pewno czeka mnie najwięcej najcięższej pracy w życiu. Jeszcze raz dziękuję @tvn24 @TVN24Newsroom #tvn24PolskaiSwiat @tvn24CnB

W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl dziennikarz zdradził, jakie ma plany na przyszłość. Okazuje się, że chce stworzyć kontynuację kontrowersyjnego dokumentu dotyczącego kościoła:

Chciałbym nakręcić drugą część „Najdłuższego procesu Kościoła”, tym razem jednak mniej reportażowo, zamierzam nakręcić pełnokrwisty dokument. Prace nad tym projektem już trwają, po 20 czerwca będę mógł powiedzieć na ten temat więcej. Oprócz tego pracuję nad dwoma niezależnymi serialami dokumentalnymi.

Odejście z pracy miało być spowodowane względami osobistymi. W ostatnim czasie ze stacją pożegnało się kilku dziennikarzy. W lutym tego roku z wypowiedzenie złożył Igor Sokołowski. Wpływ na jego trudną decyzję miało kilka czynników.

W ostatnim czasie wydarzyło się kilka mniejszych i większych rzeczy, które przesądziły o tym, że to już nie jest moje miejsce. Odejście to naprawdę niełatwa decyzja, ale uczciwość względem Widzów, Was i samego siebie – nie pozostawia mi innej możliwości. Złe rzeczy – chciałbym zapomnieć. Dobre – pozwolicie, zabiorę ze sobą w postaci wspomnień. Za swoje przewiny – przepraszam – brzmiał oficjalny mail rozesłany przez dziennikarza do kolegów z pracy, którego cytował portal wirtualnemedia.pl

To już kolejne odejście dziennikarza z TVN24 w ostatnich tygodniach. Niedawno ze stacją oprócz Igora Sokołowskiego a teraz Sebastiana Wasilewskiego, pożegnali się także Szymon Jadczak oraz Jacek Pałasiński.


Sebastian Wasilewski odchodzi z TVN 24

Sebastian Wasilewski odchodzi z TVN 24

Sebastian Wasilewski odchodzi z TVN 24

Sebastian Wasilewski odchodzi z TVN 24

Sebastian Wasilewski odchodzi z TVN 24

Sebastian Wasilewski odchodzi z TVN 24

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×