NewsyPiotr Kraśko z nową pracą w TVN. To się nazywa awans

Piotr Kraśko z nową pracą w TVN. To się nazywa awans

Piotr Kraśko
Piotr Kraśko
Marta Borkowska

14.07.2020 08:31, aktual.: 14.07.2020 10:44

Piotr Kraśko jest związany zawodowo z TVN Discovery Polska od 2016 roku. Dziś zostały potwierdzone przez stację doniesienia na temat informacji o przejściu dziennikarza do zespołu Faktów. Wydano już komunikat w tej sprawie. Jak się okazuje, ma on zastąpić Justynę Pochanke, która rozstaje się ze stacją, o czym dowiedzieliśmy się w poniedziałek rano.

Piotr Kraśko ma dołączyć do zespołu już w lipcu. Będzie można go zobaczyć zarówno w Faktach TVN-u jak i w programie Fakty po Faktach emitowanym na TVN 24. Do tej pory prezentera oglądaliśmy w roli gospodarza Faktów z zagranicy w TVN24 BIS oraz współprowadzącego weekendowego wydania Dzień Dobry TVN.

Piotr Kraśko poprowadzi Fakty w TVN24

Szef pionu informacji TVN ma bardzo dobre zdanie o Piotrze i chętnie zobaczy go w swojej ekipie. Wspólne 4 lata pracy były dla niego bardzo miłym doświadczeniem. Ceni dziennikarza przede wszystkim za profesjonalizm.

Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach - mówi Michał Samul, szef pionu informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24 w wirtualnemedia.pl. Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.

Kraśko również nie ukrywa swojej dumy z nowej pracy. Nie może doczekać się nowej, zawodowej przygody. Traktuje ją jak kolejne dziennikarskie wyzwanie.

To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam. Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania - mówi Kraśko.

Prezenter był związany przez 25 lat z Telewizją Polską, jednak odszedł z TVP w styczniu 2016 roku,  zaraz po tym jak do zarządu stacji zostali powołani Jacek Kurski i Maciej Stanecki. Do Grupy TVN dołączył w kwietniu. Ostatnio miało okazję prowadzić specjalne wydania programów w TVN 24, między innymi w ostatni wieczór wyborczy. Jak nieoficjalnie podaje wirtualnemedia.pl, Piotr ma w planach rezygnację z prowadzenia programów śniadaniowych.

Kinga Rusin i Piotr Kraśko
Kinga Rusin i Piotr Kraśko
Piotr Kraśko Hula Hop
Piotr Kraśko Hula Hop
Piotr Kraśko
Piotr Kraśko
Magda Mołek i Piotr Kraśko - TVN wiosenna ramówka 2020
Magda Mołek i Piotr Kraśko - TVN wiosenna ramówka 2020
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także