Samantha Fox rozpalała wyobraźnię mężczyzn. Niedawno zrobiła coming out i pokazała swoją przyszłą żonę

W latach 80. spędzała sen z powiek niejednego mężczyzny i to nie za sprawą swojego głosu. Jej obfity biust i gorące sesje zdjęciowe rozbudzały męskie wyobraźnie. Wtedy nikt się nie spodziewał, że Samantha Fox woli kobiety. Właśnie o rękę poprosiła kilkuletnią towarzyszkę życia – Norweżkę Lindę Olsen.

Samantha Fox urodziła się w Londynie. Jej rodzice byli gorliwymi chrześcijanami. Od najmłodszych lat interesowała się teatrem. Kiedy miała 10 lat, zadebiutowała na małym ekranie w produkcji BBC No Way Out, a rok później uczyła się aktorstwa w londyńskiej Mountview Theatre School prowadzonej przez  samą Judi Dench.

Na początku 1983 jej matka zgłosiła kilka zdjęć Samanthy do konkursu fotograficznego modelek – Twarz i kształt 1983, organizowanego przez gazetę The Sunday People. Wkrótce potem jej zdjęcia topless zaczęły pojawiać się w prasie brukowej i przysporzyły jej mnóstwo fanów. Samantha została zaangażowana na stałe do jednego z najpopularniejszych czasopism, The Sun, jako dziewczyna ze strony 3.

Te czasy już dawno minęły. Ale faktem jest, że gdyby nie brytyjski tabloid „The Sun”, nie byłabym dziś w miejscu, w którym jestem. Przez cztery lata pojawiałam się topless na trzeciej stronie tej gazety. Byłam pierwszą kobietą, z którą podpisali tak długi kontrakt. Uwierz mi, kochanie, jak na tamte czasy zarobiłam dużo pieniędzy. Niczego nie żałuję. Madonna też zaczynała karierę od erotycznych zdjęć – wyznała Sam Fox po latach Gazecie Wrocławskiej.

Kariera muzyczna Samanthy Fox

W drugiej połowie lat 80. rozpoczęła karierę muzyczną. Jej przebój Touch Me (I Want Your Body) nagrany w 1986 roku trafił od razu na czołowe miejsca europejskich list przebojów, a z Samanthy uczynił międzynarodową gwiazdę. Jako blondynka z dużym biustem, śpiewająca seksualny hit, stała się ulubienicą mężczyzn na całym świecie, którzy wieszali jej zdjęcia na ścianach.

Głośna była jej rywalizacja z Sabriną od przeboju Boys (Summertime love), której biust był równie obfity. Niektórzy twierdzili nawet, że wokalistki się nie znosiły, ale Samantha stanowczo temu zaprzeczyła.

Jednak nie jest prawdą, że się nienawidzimy, jak donosiły kiedyś media. Zresztą Sabrina podeszła do mnie kilka lat temu we Włoszech po jednym z koncertów i wyjaśniłyśmy sobie to i owo. Nigdy nie byłyśmy o siebie zazdrosne. Koniec tematu.

Kilka lat później panie nawet nagrały wspólny przebój:

Samantha Fox jest lesbijką

Pogłoski o tym, że Samantha Fox jest lesbijką, zaczęły pojawiać się pod koniec lat 90. Wcześniej wokalistka związana była z m.in. Paulem Stanleyem z grupy Kiss. Ostatecznie w 2003 roku Samantha Fox potwierdziła, że jest w związku z kobietą.

Spałam z innymi kobietami, ale nie byłam zakochana przed poznaniem Myry Stratton. Ludzie mówią, że jestem homoseksualistką… Ja nie wiem, kim jestem. Wiem jedynie, że kocham Myrę. Chciałabym spędzić z nią resztę życia – mówiła w jednym z wywiadów.

Niestety wieloletnia przyjaciółka Samanthy, Myra Stratton, która była dla niej nie tylko partnerką, ale też menadżerką, przegrała walkę z rakiem i zmarła w 2015 roku. Po roku Samantha zaczęła się spotykać z samotną matką dwójki dzieci – Lindą Olsen w 2016 roku, ale dopiero w 2018 oficjalnie to potwierdziła.

Samantha i Linda są już nawet zaręczone. Ślub był zaplanowany na wakacje, jednak z powodu koronawirusa zostanie przesunięty w czasie.

Życzymy szczęścia na nowej drodze życia.


Samantha Fox z partnerka Lindą

Samantha Fox z partnerka Lindą

Samantha Fox z partnerka Lindą

Samantha Fox z partnerka Lindą

Samantha Fox z partnerka Lindą

Samantha Fox z partnerka Lindą

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×