NewsyGwiazda TVP zrobiła coming out po słowach Andrzeja Dudy. Poruszające wyznanie ulubieńca widzów

Gwiazda TVP zrobiła coming out po słowach Andrzeja Dudy. Poruszające wyznanie ulubieńca widzów

Michał Rudaś jest gejem
Michał Rudaś jest gejem
Zuza Maciejewska

17.06.2020 11:40, aktual.: 17.06.2020 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej Duda ubiega się o reelekcję. Spotyka się z potencjalnymi wyborcami, którym składa obietnice, rozmawia na różne tematy. W sobotę pojawił się w Brzegu. W pewnym momencie nazwał środowiska LGBT ideologią:

Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to jest po prostu ideologia. Najlepszym dowodem na to, że jest to ideologia, jest to, że część osób, które mają preferencje homoseksualne, nie utożsamia się z tym ruchem i ideologią.

Słowa głowy państwa poruszyły internautów, a także gwiazdy, które się im sprzeciwiają.

Michał Rudaś przyznał się, że jest gejem

Do grona znanych osób, które są zbulwersowane tym, że prezydent określa LGBT "ideologią", dołączył Michał Rudaś. Artysta, związany z programami takimi jak m.in. Jaka to melodia, czy Taniec z gwiazdami nie potrafił ukryć swojego wzburzenia w jednym z postów na Facebooku. Podkreśla, że chociaż jest gejem, jest przede wszystkim człowiekiem i niczyje słowa nie są tego w stanie zmienić:

W skrócie LGBT przypisana mi jest litera G i nie wykorzystuję tego faktu do współtworzenia lub podążania za jakąkolwiek ideologią polityczną czy społeczną. Ja po prostu pragnę kochać i mieć wolność bez przeszkód tą miłością się dzielić i przyjmować ją, korzystając z tych samych praw, co inne kochające się pary.

Rudaś zaznacza, że ten apel to protest wobec słów polityków, których działania mogą doprowadzić do kolejnych aktów agresji i przemocy:

W imieniu swoim, moich przyjaciół, znajomych i nieznajomych LGBT+ oraz ich rodzin i bliskich protestuję przeciwko temu, by politycy, a w szczególności głowa państwa określali nas mianem złowrogiej ideologii i podludzi i wykorzystywali swoje opinie do rozgrywek politycznych. Takie działania podsycają lęk i nienawiść, polaryzując jeszcze bardziej nasze społeczeństwo, co powoduje kolejne akty agresji i przemocy wobec nas.

Na zakończenie wpisu wyjawił, czym według niego jest normalność:

Dla mnie normalność to różnorodność, wolność, miłość i wzajemna akceptacja i bardzo mnie cieszy fakt, że coraz więcej osób, które znam, wyznaje i głosi te wartości. To mi daje ogromne wsparcie i dzięki Wam czuję się w tym kraju jeszcze względnie bezpiecznie i nie myślę o ucieczce. Mam wszak nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie normalnie.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3533350210012557&set=a.109952982352314&type=3&theater

Post spotkał się z pozytywnym odbiorem internautów, którzy w komentarzach piszą, że popierają jego słowa.

Kim jest Michał Rudaś?

Michał Rudaś karierę w telewizji rozpoczął w 2001 roku. Zgłosił się do programu Szansa na sukces. Dwa lata później poznał Adama Sztabę i dołączył do jego zespołu. Razem z muzykiem pojawiał się w show Taniec z gwiazdami. W międzyczasie śpiewał w chórkach programu Jaka to melodia?.

Michał Rudaś przyznał się do swojej orientacji
Michał Rudaś przyznał się do swojej orientacji
Michał Rudaś na temat orientacji
Michał Rudaś na temat orientacji
Michał Rudaś na temat orientacji
Michał Rudaś na temat orientacji
Michał Rudaś przyznał się do swojej orientacji
Michał Rudaś przyznał się do swojej orientacji
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także