Szukaj

„Ciebie, Tatusiu, kocham bardzo mocno”. Żona Pawła Adamowicza wygłosiła mocne przemówienie, ale to słowa córki złamią wam serca

Paweł Adamowicz córka zdjęcie czarno-białe

Paweł Adamowicz córka zdjęcie czarno-białe

Magdalena Adamowicz z córką na wiecu ku czci Pawła Adamowicza

Podczas kolejnego wiecu w Gdańsku, pojawiła się żona i córka zamordowanego prezydenta – Pawła Adamowicza. Magdalena Adamowicz i córka Antonina pierwszy raz po tragedii zabrały głos. Ich słowa rozrywają serca.

W środę w Gdańsku zorganizowano kolejny wzruszający wiec dla upamiętnienia zamordowanego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. W ukochanym przez Adamowicza Gdańsku, zebrało się kilka tysięcy mieszkańców, którzy zapalili symboliczne znicze, złożyli kwiaty upamiętniając i wspominając zamordowanego uwielbianego prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Na wiecu pojawiła się żona zmarłego prezydenta miasta Pawła AdamowiczaMagdalena Adamowicz wraz z córką Antoniną.

Znicze zostały ustawiane w kształcie serca, tę akcję media nazwały największe serce świata. W trakcie wzruszającej uroczystości pierwszy raz żona i córka Pawła Adamowicza zabrały głos. Najpierw przemówiła Magdalena Adamowicz, która łamiącym się głosem apelowała do mieszkańców Gdańska.

Niewyobrażalne jest to dla ludzi, że nienawiść może być tak wielka. Pamiętacie go uśmiechniętego, zagadującego ludzi na ulicy. Chciał, żeby to miasto było dla wszystkich. Dla niego nie miało znaczenia to, jaki kto ma kolor skóry i kogo kocha. Proszę, żeby taka atmosfera w Gdańsku była.

Dzisiaj jesteśmy w żałobie, ale ona minie. Ale bądźmy dobrzy dla siebie. „Kochajmy się”, mówił często Paweł. Bądźmy uprzejmi, dbajmy o swoje miasto. Wiem, że Paweł jest tu z nami, że będzie dobrym opiekunem tego miasta. Jego śmierć nie pójdzie na marne. Wiem to dlatego, że tutaj wszyscy państwo jesteście, że jest was tyle. I starszych, i młodych. I wierzących, i niewierzących. Że jesteście tutaj dla niego i nie tylko z Gdańska. Dziękuję wam za to bardzo. Mnie i mojej rodzinie to dodaje sił – dodała Magdalena Adamowicz

Żona zamordowanego prezydenta Gdańska apelowała także do Jurka Owsiaka, żeby ten wrócił do swojej WOŚP

Paweł został zamordowany na Światełku do Nieba i ja proszę w tym momencie, żeby Jurek Owsiak kierował Orkiestrą dalej, bo on zawsze obiecywał, że gra do końca świata i jeden dzień dłużej. W niedzielę ten świat skończył się dla Pawła, zmienił się bardzo dla naszej rodziny, ale on się nie skończył. Dlatego Jurku, bardzo proszę, wróć do Orkiestry, zmień swoją decyzję i graj dalej. Zwyciężymy i siema – powiedziała żona Pawła Adamowicza

Przemówienie Antoniny Adamowicz – córki zamordowanego prezydenta Gdańska

Słowa Magdaleny poruszają, ale jeszcze bardziej wzrusza wypowiedź jej córki, 15-letniej Antoniny Adamowicz, która była obecna z matką na uroczystym zgromadzeniu:

Nazywam się Antonina Adamowicz. Paweł Adamowicz był moim Tatusiem. Ciebie, Tatusiu, kocham bardzo mocno i na zawsze. Kocham to miasto tak jak on. Cała nasza rodzina je kocha, bo Gdańsk był dla taty trzecim rodzicem, trzecim dzieckiem i drugą miłością. Wiem, że jeżeli to miasto nadal będzie otwarte, takie kochające jak jest teraz, to on będzie bardzo szczęśliwy. Dziękuję wam wszystkim za to wsparcie – dodała córka Pawła Adamowicza. Magdalena Adamowicz podczas finału WOŚP, przebywała w Londynie, niestety, żona prezydenta Gdańska nie zdążyła pożegnać męża przed jego śmiercią.

To były pierwsze oficjalne wystąpienia rodziny zmarłego prezydenta po tragedii.

O śmierci Pawła Adamowicza przesądziła jedna decyzja. Można było jej uniknąć?

Blue Cafe będzie zeznawać w sprawie morderstwa Pawła Adamowicza? Jest oficjalny komunikat!

Córka Pawła Adamowicza podzieliła się poruszającymi zdjęciemi. Uczciła pamięć ojca w niezwykłym stylu

 


Paweł Adamowicz z córkami Antoniną i Teresą i żoną Magdaleną

Paweł Adamowicz z córkami Antoniną i Teresą i żoną Magdaleną

Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną

Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną

Paweł Adamowicz z żoną, córkami i rodzicami

Paweł Adamowicz z żoną, córkami i rodzicami

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×