NewsyBrat Pawła Adamowicza udzielił poruszającego wywiadu przed świętami. Serce się kraje

Brat Pawła Adamowicza udzielił poruszającego wywiadu przed świętami. Serce się kraje

Piotr Adamowicz o świętach bez Pawła Adamowicza
Piotr Adamowicz o świętach bez Pawła Adamowicza
Zuza Maciejewska
24.12.2019 17:00

Paweł Adamowicz był lubianym prezydentem Gdańska. Świadczyć może o tym fakt, że chociaż w ostatnich wyborach nie był popierany przez żadną z partii, udało mu się zwyciężyć. Na co dzień starał się przebywać wśród mieszkańców ukochanego miasta, słuchając i próbując rozwiązywać ich problemy.

W styczniu wybrał się na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zakończył się dla niego szczęśliwie. Na scenę wbiegł nożownik, który śmiertelnie zranił Adamowicza. Pomimo walki lekarzy, zmarł.

Piotr Adamowicz o świętach bez Pawła Adamowicza. Poruszające słowa

Mężczyzna pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę - m.in. żonę, dwie córki i brata, Piotra Adamowicza, który postanowił opowiedzieć o trudnych, nadchodzących dniach bez Pawła. Chociaż z reguły Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem radosnym, tegoroczne będą pierwszymi, w których prezydent Gdańska nie zasiądzie do wigilijnego stołu ze swoimi bliskimi.

Myślenie o tym nie jest łatwe. Spędzę święta w gronie najbliższych, mojej żony, naszych już dorosłych dzieci, moich rodziców, bratowej z córkami. W drugi dzień świąt odwiedzimy kuzynkę - wyznał w rozmowie z Faktem, Piotr Adamowicz.
Piotr Adamowicz
Piotr Adamowicz

13 stycznia minie rok od tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Pomimo upływu czasu, jego brat wciąż nie może pogodzić się z jego śmiercią:

To chyba rozłożona w czasie żałoba. Staram się żyć normalnie. Dlatego nie chce wracać do pewnych wydarzeń. Ciągle bardzo alergicznie reaguję na dźwięk przejeżdżających karetek pogotowia. Wtedy, 13 stycznia wieczorem, jechaliśmy z żoną do szpitala za karetką, która wiozła mojego brata. Wiedziałem, że jest źle, ale nie, że aż tak źle.

Dodał też, że był zdumiony tym, że śmierć Pawła wywołała w kraju pojednanie między jedną, a drugą stroną sceny politycznej. Nie trwało ono jednak długo, a obecnie zdarza się, że niektórzy z polityków widząc Piotra na ulicy, odwracają wzrok.

  • Paweł Adamowicz z córkami. Fot. Facebook
  • Paweł Adamowicz z dziećmi. Fot. Facebook
  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i córkami. Fot. Facebook
  • Piotr Adamowicz
  • Magdalena Adamowicz, Antonina Adamowicz, Piotr Adamowicz, Ryszard Adamowicz  - msza święta w intencji prezydenta Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej
  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i córkami fot. Facebook
  • Paweł Adamowicz z żoną Magdaleną i córkami fot. Facebook
[1/7] Paweł Adamowicz z córkami. Fot. Facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także