Nie żyje autor hitu „Biełyje rozy”. Siergiej Kuzniecow odszedł nagle. Miał 58 lat

Nie żyje Sergiej Kuzniecow

Nie żyje Sergiej Kuzniecow

Siergiej Kuzniecow nie żyje. Rosyjski kompozytor, autor przeboju Biełyje rozy, zmarł w wieku 58 lat. W czerwcu 2022 roku odszedł też Jurij Szatunov wokalistka, który wylansował hit.

Piosenka Biełyje rozy stała się prawdziwym hitem. Wylansował ją zespół Łaskowyj Maj, którego wokalistą był Jurij Szatunow. W czerwcu 2022 roku media obiegła smutna informacja o śmierci muzyka. Miał zaledwie 48 lat. Jako przyczynę śmierci podano atak serca.

W Orenburgu poznał Siergieja Kuzniecowa, z którym postanowił założyć zespół. Muzycy rozpoczęli karierę od wielkiego hitu. Nie sądzili, że ich pierwsza piosenka osiągnie tak wielki sukces. Rosjanie uwielbiali utwór i szybko trafił on także do odbiorców w Europie.

Teraz media podały, że także kompozytor piosenki Biełyje rozy, wspomniany Kuzniecow także nie żyje.

Nie żyje autor hitu Biełyje rozy Siergiej Kuzniecow

Informację o śmierci Siergieja Kuzniecowa podał portal gazeta.ru na Twitterze. Kompozytor i autor tekstów piosenek zmarł 7 listopada w Orenburgu. Przyczyną śmierci rosyjskiego artysty był zawał serca.

Oprócz współpracy ze wspomnianym już Szatunowem Siergiej Kuzniecow na przestrzeni lat współtworzył też inne młodzieżowe zespoły: Mama, Stiekłowata, Nowyje Formy i Siemion Rozow. Jeszcze w weekend przed śmiercią zagrał dwa koncerty z Siemionem Rozowem, a wcześniej wydał utwór Wot i siedaja nocz.  Jednak nieśmiertelność przyniosły mu Białe róże. 

Prywatnie od 2000 r. był związany z piosenkarką Jeleną Sawieliewą. Siergiej Kuzniecow opiekował się chorą matką i sam zmagał się z poważną chorobą. Tworzył i pojawiał się na scenie do ostatniej chwili.

Pod postem o śmierci kompozytora nie brakuje słów współczucia od fanów.


Nie żyje Sergiej Kuzniecow

Nie żyje Sergiej Kuzniecow

Nie żyje Sergiej Kuzniecow

Nie żyje Sergiej Kuzniecow

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×