Nie żyje Jurij Szatunov od hitu „Biełyje rozy”. Miał 48 lat, a na ostatnich zdjęciach zachwycał formą

Jurij Szatunov

Jurij Szatunov

Jurij Szatunov nie żyje. To rosyjski wokalista i twórca wielkiego hitu Biełyje rozy. Co było przyczyną śmierci? Miał zaledwie 48 lat.

Piosenka Biełyje rozy stała się prawdziwym hitem. Wylansował ją zespół Łaskowyj Maj, którego wokalista był Jurij Szatunow. Niestety właśnie media obiegła smutna informacja o śmierci muzyka. Miał on bardzo trudne dzieciństwo. Jako mały chłopiec trafił do domu dziecka, gdzie się wychował. W Orenburgu poznał Siergieja Kuzniecowa, z którym postanowił założyć zespół. Muzycy postanowili rozpocząć karierę od wielkiego hitu. Nie sądzili, że ich pierwsza piosenka osiągnie tak wielki sukces. Rosjanie uwielbiali jego utwór i szybko trafił on także do odbiorców w Europie.

Muzycy dosłownie nie nadążali grać kolejnych koncertów, a ich życie wypełniała praca. Zawodowy grafik mieli zapełniony z ogromnym wyprzedzeniem. Swój pierwszy hit nagrali na kasecie demo. Niestety po wielkim sukcesie zespół rozwiązano.

Jurij Szatunov nie żyje. To twórca hitu „Biełyje rozy”

Dzisiaj informacja o śmierci muzyka trafiła na jego konto na Instagramie.

Dziś w nocy w karetce pomocniczej serce Jurija zatrzymało się – napisano w publikacji.

Jako przyczynę śmierci podano atak serca, miał 48 lat. Poniżej nagranie z jednego z jego występów  w Polsce.

Jurij Szatunov: początki kariery, Bialyje rozy

Shatunov urodził się 6 września 1973 roku w Kumiertau. Jako nastolatek mieszkał w internacie nr 2 w Orenburgu, w którym 6 grudnia 1986 roku kierownik koła muzycznego Siergiej Kuzniecow założył Łaskowyj Maj. Wokalistą grupy został 13-letni Jurij. Zespół przygotował repertuar na dyskotekę noworoczną i wkrótce okazało się, że muzyka, jaką stworzyli, nie tylko wpada w ucho, ale i porywa całe tłumy do tańca. Na jednym z pierwszych koncertów, które odbyły się publicznie, na stadionie pojawiło się 5000 słuchaczy.

W 1988 roku Łaskowyj Maj odniósł pierwszy komercyjny sukces, po tym, jak zauważył go Arkady Kudyashov, który z Andriejem Razinem pełnili funkcję administratorów w grupie Mirage. Podczas jednej z tras koncertowych Arkady usłyszał utwór Bielyje Rozy, który od razu mu się spodobał na tyle, że kupił kasetę z piosenkami, którą zawiózł do Moskwy. Tam jednak został skrytykowany za swój gust. Jego koledzy stwierdzili, że utwory są prymitywne i niepoważne.

Przez zrządzenie losu spotkał na jednym z moskiewskich dziedzińców pijanego pracownika okręgowego komitetu partyjnego z Orenburga, który podał mu numer telefonu do Kuzniecowa, autora tekstów.

Krótko po tym w sprawę wtrącił się Andriej Razin, który stwierdził, że to on był pierwszym producentem Mirage. Zaczął utrudniać działalność zespołu Łaskowyj Maj tworząc kilka fałszywych grup o tej nazwie. W końcu swoim działaniem doprowadził do tego, że Shatunov, który w trakcie trasy koncertowej musiał wrócić do szkoły, został wyrzucony z grupy, a on zajął jego miejsce.

Jurij Shatunov: kariera solowa

Shatunov odszedł z zespołu w 1991 roku. Cztery lata później rozpoczął karierę solową. Jako solista wydał 8. albumów. Ostatni został wydany w 2007 roku i nosił tytuł Zapiszi moj gołos.

Wokalista posiadał duży dorobek artystyczny, jednak nigdy żaden z jego singli nie zdobył tak dużej popularności, jak Bielyje rozy. Pracował nad muzyką i był zapraszany do różnych programów w Rosji, w których wykonywał swoje utwory. Na wielu jego występach w tle na telebimie leciały nagrania z początków jego kariery, gdy wykonywał te same utwory.


Yuri Shatunov obecnie

Yuri Shatunov obecnie

Yuri Shatunov obecnie

Yuri Shatunov obecnie

Yuri Shatunov obecnie

Yuri Shatunov obecnie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×