Szukaj

Monika Jaruzelska komentuje oświadczenie Kingi Dudy: „Mamy kryzys”. Nie na to czekała

Kinga Duda i Monika Jaruzelska

Kinga Duda i Monika Jaruzelska

Kinga Duda wydała oświadczenie, w którym skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Jej słowa skomentowała Monika Jaruzelska. Co powiedziała?

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, którym zaostrzył prawo aborcyjne w Polsce. Nie spodobało się to tysiącom kobiet, które protestują przeciwko tej sytuacji. Głos w tej sprawie zabrała Kinga Duda, która w środę na ten temat wydała oświadczenie. Podkreśla w nim, że chociaż sama nie usunęłaby ciąży, nie powinno się decydować za inne kobiety:

Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami, Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia.

Z pełną treścią oświadczenia można zapoznać się tutaj.

Monika Jaruzelska komentuje oświadczenie Kingi Dudy

Do słów Kingi odniosła się Monika Jaruzelska. W rozmowie z Wirtualną Polską powiedziała, że chociaż cieszy się, że Duda zabrała głos, podkreślała, że nie na to czekała. Ma nadzieję, że wkrótce wypowie się także jej ojciec:

Mnie to cieszy, że pani Kinga Duda zabrała głos, ale mimo wszystko zabrakło głosu Andrzeja Dudy. Liczę, że to preludium do wystąpienia prezydenta.

Córka generała Jaruzelskiego dodała, że wie, że prezydent i jego córka nie muszą mówić jednym głosem. Podkreślała jednak, że może wreszcie znajdzie się sposób, by rozwiązać trwający kryzys:

Możliwe, że zostało to omówione i w podobnym tonie wypowie się prezydent. […]Ludzie krzyczą, że to jest wojna i poniekąd mamy do czynienia z wojną domową. […] Mamy kryzys przywództwa. Są rozbieżności między przemówieniem premiera a oświadczeniem wicepremiera Kaczyńskiego.

Warto wspomnieć, że na temat wspomnianego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego, Monika Jaruzelska wypowiedziała się już we wtorek wieczorem. Udostępniła archiwalne nagranie przemówienia swojego ojca, w poście dołączyła krótki, ale bardzo wymowny opis: „Ku przestrodze… Tylko, że wtedy nie byliśmy w pełni suwerennym Państwem”.


Monika Jaruzelska wychodzi za mąż

Monika Jaruzelska wychodzi za mąż

Monika Jaruzelska bierze ślub

Monika Jaruzelska bierze ślub

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    O czym mamy rozmawiać? Dlaczego mamy zastanawiać się nad głosem Kingi Dudy, która jest beneficjentem „sukcesu” swojego ojca i reprezentującej jego partii. Gdzie była wcześniej z tym swoim wersalem i mową o miłości.
    Nie było jej i dlatego nie ma prawa nikt kto czerpie profity (staż za granicą, stanowisko w kancelarii, itp.) mówić nam co mamy robić. Bo to jest walka o DEMOKRACJĘ.

  • Aneta pisze:

    O mamy namowy autorytet. Córka Pana gen Jaruzelskiego. Nie wiem czy wiarygodny, ale dzieci nie są winne grzechów rodziców wiec dla Pani Moniki szacun za głos i dla Pani Kongi również szacunek za głos. Koniec wojny!!!!! Siądźmy i porozmawiajmy!!!! Chamstwem, wulgaryzmem nigdzie się nie zajdzie tylko merytoryczna dyskusja może nam pomoc wiec siądźmy i porozmawiajmy!!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×