NewsyGeje i lesbijki napisali list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy

Geje i lesbijki napisali list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda o gejach i lesbijkach. List otwarty Pride
Andrzej Duda o gejach i lesbijkach. List otwarty Pride
Izabela Wodzińska

06.08.2015 11:38, aktual.: 06.08.2015 19:53

Dziś Andrzej Duda został zaprzysiężony na Prezydenta Polski. W tej ważnej uroczystości wspierały go żona, Agata Kornhauser-Duda oraz córka, Kinga Duda. Obyło się bez większych wpadek, czy ekscesów.

Redakcja jedynego gejowskiego magazynu "Pride" postanowiła napisać list otwarty do Prezydenta, a odezwę umieściła na swojej stronie internetowej. Choć Andrzej Duda jest po prawej stronie barykady, geje i lesbijki wierzą, że znajdą wspólny język i dojdą do porozumienia. I nie tylko na poziomie strukturalnym. Prezydent Andrzej Duda jeszcze w czasie swojej kampanii wyborczej określał się jako człowiek "przyjazny gejom i lesbijkom" i skory do rozmów.

Szanowny Panie Prezydencie!Redakcja PRIDE gratuluje wyboru na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Doceniamy sprawną i robiącą wrażenie kampanię Pańskiego sztabu wyborczego i pomysły, które jak widać przemówiły do większości Polaków, którzy zdecydowali się głosować w wyborach. Mamy nadzieję, że zgodnie z Pana obietnicami pozostanie Pan prezydentem otwartym na różne środowiska – także te, które nie należą do sympatyków Pana opcji politycznej. Mamy też nadzieję, że wzbije się Pan ponad podziałami i stanie się prezydentem wszystkich Polaków. Ogromne rozwarstwienie społeczne, jakie możemy obserwować w Polsce, jest sprawą oczywistą, którą wielokrotnie również Pan podkreślał. Mamy nadzieję, że znajdzie Pan czas i wolę na spotkania i obiektywną, pozbawioną ideologicznych interpretacji, analizę sytuacji. Mamy również nadzieję, że niebawem będziemy mogli porozmawiać szerzej o Pana planach, również względem środowisk mniejszości seksualnych – z szacunkiem, bez zacięcia ideologicznego i z wymianą argumentów, a nie emocji. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy, Redakcja PRIDE 

Sądzicie, że Andrzej Duda wywiąże się z danej obietnicy? W sferze związków partnerskich raczej nic za jego prezydentury się nie zmieni, ale zawsze warto trzymać kciuki.

Co Andrzej Duda sądzi o gejach i lesbijkach? Twierdzi, że jest gotowy spotkać się przy jednym stole
Co Andrzej Duda sądzi o gejach i lesbijkach? Twierdzi, że jest gotowy spotkać się przy jednym stole
List otwarty gejów i lesbijek do Andrzeja Dudy
List otwarty gejów i lesbijek do Andrzeja Dudy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także