Meghan Markle czeka prawdziwa szkoła życia. Oto najbardziej koszmarne zasady etykiety, którym musi stawić czoła przyszła księżna

Meghan Markle dworska etykieta

Meghan Markle dworska etykieta

Dworska etykieta brytyjskiej rodziny królewskiej

Zwyczaje i tradycje obowiązujące brytyjską rodzinę królewską potrafią być naprawdę dziwaczne, ale zasady dotyczące dworskiej etykiety mogą przyprawić o prawdziwy ból głowy. Samych sposobów, w których można pozdrowić królową Elżbietę II lub skłonić się jej w zależności od urodzenia, tytułu, pozycji na dworze lub poza nim jest przynajmniej kilkanaście, a podobne reguły dotyczą każdego członka królewskiego klanu.

Dla księcia Harry’ego czy księcia Williama, którzy całe życie wychowywali się w tej szklanej bańce wypełnionej etykietą te zasady nie są niczym nowym, ale księżna Kate czy Meghan Markle, która już na wiosnę zostanie księżną Sussex, napotkały bardzo wysoko ustawioną poprzeczkę.

Myka Meier, fundatorka i dyrektorka Beaumont Etiquette zdradziła People, że królowa Elżbieta nakazała zaktualizowanie Order of Precedense in the Royal Household – które zawiera w zasadzie wszystkie wytyczne dotyczące dworskiej etykiety obowiązującej w królewskim pałacu – gdy Kate Middleton wyszła za jej najstarszego wnuka, ale wszystko wskazuje na to, że konieczna będzie kolejna aktualizacja po ślubie Harry’ego i Meghan.

Meghan Markle: komu musi się ukłonić przyszła księżna?

Na Markle czeka prawdziwa szkoła życia, w której za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo mało kulturalnej wpadki – aktorka będzie musiała się wiele nauczyć by uniknąć gniewu królowej. Musi pamiętać o tym, że przed królową, jej małżonkiem księciem Filipem, następcą tronu księciem Karolem i jego małżonką, księżną Camillą, koniecznie należy dygnąć. Z kolei przed swoim szwagrem, księciem Williamem i szwagierką, księżną Kate, Meghan będzie musiała się nisko pokłonić. Wszystko to przez fakt, że William jest przyszłym królem.

To dopiero początek jej drogi przez mękę spamiętania wszystkich zasad. Dygać powinna również przed księżniczkami urodzonymi w rodzinie królewskiej, czyli przed Anną i Alexandrą, oraz córkami księcia Andrzeja, Beatrice i Eugenią – żeby nie było zbyt prosto, Megan musi pamiętać, że w obecności księcia Harry’ego to one powinny dygać przed nią.

W podobny sposób musi postąpić w obecności żony księcia Edwarda, syna królowej Elżbiety – jeśli będzie obecny u boku żony, Markle koniecznie musi dygnąć. Jeśli nie, to księżniczka Sophia powinna oddać jej hołd.

I jeśli sądzicie, że to skomplikowane, powinniście sobie uświadomić, że wymienione osoby to jedynie śmietanka towarzyska rodziny królewskiej. A co z pozostałymi arystokratami i osobistościami na dworze? Wolimy sobie nawet nie wyobrażać. Na szczęście, Meghan ma u boku księcia Harry’ego, który na pewno zadba by nie zaniedbywała lekcji dworskiej etykiety.

Brytyjczycy niedowierzają! Książę Harry zaskoczył wyborem świadka na ślub z Meghan Markle!

Bal na zamku? Wiemy, co Meghan Markle i książę Harry będą robić w Sylwestra! Zdziwicie się!

O nie! Meghan Markle pakuje rzeczy w Ameryce, a książę Harry baluje z byłą!

 


Meghan Markle i książę Harry pierwsze publiczne wyjście

Meghan Markle i książę Harry pierwsze publiczne wyjście

Meghan Markle w dzieciństwie

Meghan Markle w dzieciństwie

Meghan Markle i książę Harry pierwsze publiczne wyjście

Meghan Markle i książę Harry pierwsze publiczne wyjście

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×