NewsyOto najbardziej lubiana osoba w gronie royalsów. Zaskakujące wyniki sondażu

Oto najbardziej lubiana osoba w gronie royalsów. Zaskakujące wyniki sondażu

Znany jest nowy lider rankingu najpopularniejszych royalsów
Znany jest nowy lider rankingu najpopularniejszych royalsów
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chris Jackson
Kamil Kozłowski

10.04.2024 16:34

Brytyjczycy biorący udział w badaniu opinii publicznej mieli za zadanie wyrazić opinie na temat najpopularniejszych członków rodziny królewskiej. Tegoroczny sondaż wyłonił nowego lidera. Który z royalsów zyskał najbardziej w oczach rodaków?

Brytyjska rodzina królewska od początku roku znajduje się na językach całego świata. Niestety, ma to związek z doniesieniami na temat walki z rakiem, jakiej musieli stawić czoła zarówno księżna Kate, jak i jej teść, król Karol III. Royalsi otrzymują wiele cennych dowodów wsparcia, które pomagają przezwyciężyć im jeden z najtrudniejszych okresów w historii monarchii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Księżna Kate cieszy się olbrzymią sympatią Brytyjczyków

Każda dobra wiadomość kierowana pod adresem zmagającej się z chorobą 42-latki z pewnością jest teraz na wagę złota. Księżna Walii właśnie dowiedziała się o objęciu pozycji liderki w corocznie publikowanym zestawieniu najbardziej lubianych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Pochlebną opinię na jej temat wyraziło aż 76% respondentów. Tym samym nie tylko odnotowała wzrost o 6 punktów procentowych względem ubiegłego roku, ale również wyprzedziła swojego męża i córkę królowej Elżbiety.

Książę William, znajdujący się w tym roku na 2. miejscu, uzyskał 73% pozytywnych głosów. Tuż za nim uplasowała się wymieniona wyżej księżniczka Anna z niewiele niższym wynikiem wynoszącym 71%. Czwarty w kolejności, król Karol, otrzymał 63% głosów na "tak".

Harry i Meghan pobili kolejny antyrekord?

Wydawać by się mogło, że uchodzący za czarną owcę wśród royalsów książę Harry będzie wiódł prym w rankingu osób o najgorszej reputacji. Negatywne opinie na jego temat, których udział ukształtował się na poziomie 61%, ostatecznie pozwoliły mu na zajęcie trzeciego miejsca od końca.

Antybohaterką rankingu nie została też Meghan Markle, na którą zagłosowało 64% nieprzychylnych jej obywateli Wielkiej Brytanii. Tym samym najmniej lubianym członkiem rodziny królewskiej został książę Andrzej. Młodszy o 12 lat brat monarchy zdobył aż 86% krytycznych ocen, utrzymując swoją niechlubną pozycję sprzed roku.

Trzeba przyznać, że solidnie zapracował na tak wielką niechęć mieszkańców ojczyzny.

Księżna Kate po raz pierwszy objęła szczyt prestiżowego zestawienia
Księżna Kate po raz pierwszy objęła szczyt prestiżowego zestawienia© Getty Images | Karwai Tang
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także