Szukaj

Marta Kaczyńska pisze o tragedii z 10 kwietnia i punktuje byłego prezydenta. Doczekała się złośliwej riposty

Marta Kaczyńska, wrak tupolewa

Marta Kaczyńska, wrak tupolewa

Marta Kaczyńska grzmi na Facebooku i przywołuje wspomnienia z 10 kwietnia 2010. Na złośliwą odpowiedź nie czekała długo.


Marta Kaczyńska dziesięć lat temu przeżyła tragedię. W katastrofie lotniczej samolotu Tu-154 zginęli jej rodzice, Lech i Maria Kaczyńscy. Córka pary prezydenckiej po latach zdradziła, że gdy po raz pierwszy dowiedziała się o wypadku, nie mogła w niego uwierzyć. Miała nadzieję, że chociaż jej bliskim udało się przeżyć:

Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. (…). Nagle zamknął się pewien rozdział życia  – pisała Kaczyńska w książce Moi Rodzice.

Kaczyńska od momentu tragicznego wypadku co jakiś czas pojawia się na Wawelu. Odwiedziła go m.in. w momencie, w którym odbywały się uroczystości związane z 71. rocznicą urodzin jej ojca. Towarzyszyli jej mąż i dwuletni synek, Stanisław. Chłopczyk bardzo urósł, czego dowodem są nowe zdjęcia.

Marta Kaczyńska o tragedii z 10 kwietnia. Punktuje byłego prezydenta

10 kwietnia obchodzono kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Wydarzenia te są wciąż żywe dla wielu osób, które w tym tragicznym wydarzeniu straciły bliskich, przyjaciół i znajomych. Marta Kaczyńska na Facebooku dodała wpis, w którym mówiono o tym, że miesiąc po wypadku w Smoleńsku, pełniący wtedy obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski odznaczył 20 Rosjan za udział w akcji po katastrofie. Nie spodziewała się takiego komentarza.

Wpis nawiązujący do 10 kwietnia 2010 roku, pojawił się facebookowym Kaczyńskiej. Prawniczka w swoich słowach grzmiała:

Dziś, 125 miesięcy po 10/04 warto odnotować: 6 maja 2010 roku, niecały miesiąc po Tragedii Smoleńskiej marszałek Bronisław Komorowski na wniosek ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego odznaczył 20 obywateli Federacji Rosyjskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej „za wybitne zasługi i zaangażowanie po katastrofie polskiego samolotu”.

Rzeczywiście Komorowski odznaczył Rosjan za udział w akcji. Uhonorował lekarzy, ekspertów medycyny sądowej oraz laborantów. Marta pod swoimi słowami doczekała się złośliwego komentarza od jednego z internautów.

A jak idzie odzyskiwanie wraku? – zapytał.

Przypomnijmy, że wrak samolotu do dnia dzisiejszego nie został sprowadzony do Polski. Mimo zapewnień polityków PiS o szybkim jego sprowadzeniu. To w 2015 roku Beata Szydło w następujących słowach wbijała szpilę opozycji:

Tak jak większość Polaków, nie wiem, co wydarzyło się w Smoleńsku. Nasze państwo nie zrobiło nic, by to wyjaśnić. Jeśli dojdziemy do władzy, zrobimy wszystko, by powołać międzynarodową komisję i sprowadzić wrak tupolewa do Polski.

Jak wiadomo, do tej pory to się jeszcze nie udało.


Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

All-ONS_1063690475-Marta_Kaczynska_z_synem

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×