Marta Kaczyńska z mężem i synem na obchodach urodzin Lecha Kaczyńskiego. Stanisław to już duży chłopiec

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska i jej mąż Piotr Zieliński wzięli udział w uroczystościach związanych z 71. rocznicą urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na Wawelu pojawili się z młodszym synem. Zdjęcia obiegły media. 

Marta Kaczyńska, 10 kwietnia 2010 roku, przeżyła tragedię. W katastrofie lotniczej samolotu Tu-154 straciła rodziców. Jak pisała po latach, w pierwszej chwili nie mogła uwierzyć, że to się dzieje. Miała nadzieję, że jej rodzicom udało się uniknąć tego strasznego wypadku:

Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. (…). Nagle zamknął się pewien rozdział życia – pisała Kaczyńska w książce Moi Rodzice.

Marta Kaczyńska obchodzi 71. urodziny Lecha Kaczyńskiego

Od momentu tragedii Marta Kaczyńska co jakiś czas pojawia się na Wawelu. Nie inaczej było w czwartek, gdy w Krakowie odbyły się uroczystości związane z 71. rocznicą urodzin tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego. Oprócz czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiła się na nich córka prezydenta. Towarzyszyli jej mąż i dwuletni synek Stanisław. To już duży chłopczyk.

Marta wyglądała bardzo elegancko. Sięgnęła po granatowy garnitur, który połączyła z białą koszulą i butami na obcasie. W przeciwieństwie do wielu polityków miała przy sobie maseczkę ochronną.

Uczestnicy czwartkowego wydarzenia wzięli udział we mszy świętej. Odprawiano ją za dusze śp. Marii i Lecha Kaczyńskich oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Homilię wygłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W swoim przemówieniu mówił m.in., że:

Przez nietolerancję, agresywne ataki, prowokacje ze strony zwolenników ideologii gender i LGBT próbuje się nam odebrać naszą polską od 1050 ponad lat chrześcijańską ziemię. I dlatego głośne wołanie w kierunku ducha narodu jakie się rozlega obecnie, jeszcze musi się spotęgować.

Po mszy świętej niektórzy uczestnicy modlili się przy grobie pary prezydenckiej. Po wyjściu z krypty złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II na wzgórzu wawelskim.

Zdjęcia w galerii.


Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z mężem i synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z synem na Wawelu

Marta Kaczyńska z synem na Wawelu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×