Szukaj

Wstrząsający list księżnej Diany. Napisała o problemach w małżeństwie, przemocy fizycznej i niskiej samoocenie

Nieznany list od księżnej Diany

Księżna Diana nie była szczęśliwa w małżeństwie i przez całe życie poszukiwała kogoś, kto zdołałby pokochać ją za to, jaka jest. W życiu “zawodowym”, jako członkini rodziny królewskiej, była za to uwielbiana i wysławiana pod niebiosa. Wszystko ze względu na jej łagodne usposobienie, dobre serce i fakt, że dla każdego potrzebującego potrafiła znaleźć odpowiednie, dodające otuchy słowa. Najlepszym dowodem na to, że była niezwykle wrażliwą osobą, jest list, który wysłała do jednej z poddanych.

W 1995 roku Diana otrzymała bardzo niepokojącą wiadomość od jednej ze swoich poddanych, która cierpiała przez problemy w małżeństwie i była nimi niesamowicie przytłoczona. Emocje kobiety tak poruszyły Dianę, że postanowiła osobiście odpisać na list.

Księżna sympatyzowała z kobietą o imieniu Erika i wygląda na to, że świetnie rozumiała traumę, przez którą przechodzi. Sama w końcu przeżywała podobny ból podczas małżeńska z księciem Karolem.

Najdroższa Eriko, otrzymałam twój list i czytałam go z najwyższym zaniepokojeniem. Mam nadzieję, że mogę się wesprzeć w jakiekolwiek sposób. Ból, który przeżywasz w środku jest ogromny, a chęć zablokowania go, jak to nazywasz, jest naturalną reakcją osoby, która przechodzi przez taką traumę. Czytając pomiędzy wierszami twojego listu czuję, że jesteś bardzo specjalną kobietą, która zmaga się z niską samooceną przez sińce, z którymi musiałaś się zmierzyć – psychicznie i fizycznie. Wiem, że napisanie tego listu wymagało ogromnej odwagi, zwłaszcza z taką szczerością, więc wierze, że i dla ciebie pojawi się światełko na końcu tunelu. Myślę o tobie, trzymaj się. Wiele miłości, D. – napisała księżna.

Szkoda, że sama Diana nie zaznała takiego wsparcia.


Camilla czy Diana? Którą księżną wolisz?

×