Szukaj

Książę Harry martwi się o dziadka. Zadzwonił do królowej Elżbiety II. Sprawa jest bardzo poważna

Harry martwi się o Filipa

Harry martwi się o Filipa

Książę Filip już od kilku dni przebywa w szpitalu. Nie podano do oficjalnej wiadomości, jaki jest jego stan zdrowia. O dziadka martwi się książę Harry, który miał zadzwonić do Elżbiety II, żeby zapytać, jak czuje się 99-latek.

Książę Harry obecnie mieszka z rodziną w Kalifornii, w pięknym domu w Santa Barbara. Nie może być dalej od codziennych spraw na dworze brytyjskim, który opuścił w ubiegłym roku. Mimo że tabloidy grzmią o napiętych relacjach między synem księcia Karola a resztą rodziny królewskiej, to jednak kiedy dotarły do niego wieści o tym, że jego dziadek, książę Filip wylądował w szpitalu, bardzo się zmartwił. Podobno od razu zadzwonił do królowej Elżbiety II, żeby zasięgnąć informacji o stanie 99-latka.

Harry martwi się o stan zdrowia dziadka, księcia Filipa

Książę Filip, który jest tytułowany jako książę Edynburga, kilka lat temu przeszedł na emeryturę. W czerwcu małżonek królowej skończy 100 lat. Już są szykowane z tej okazji uroczystości. 99-latek kilka dni temu trafił szpitala.

Pałac Buckingham potwierdził, że Filip źle się poczuł i trafił do placówki medycznej. Miał pozostać w niej przez kilka dni na wyraźnie życzenie lekarza. People dotarło do informacji, że ma pozostać pod opieką fachowców do następnego tygodnia:

Po konsultacji ze swoim lekarzem książę Edynburga prawdopodobnie pozostanie w szpitalu na obserwację i odpoczynek przez weekend i do następnego tygodnia. Lekarz zachowuje dużą ostrożność. Książę pozostaje w dobrym nastroju – podaje informator portalu.

Książę Filip przebywa obecnie w prywatnym szpitalu króla Edwarda VII w Londynie, w dzielnicy Marylebone. Pod placówką cały czas czuwa policja. Elżbieta II nie pojawia się u swojego małżonka i kontynuuje pełnienie obowiązków. Odwiedził go jednak syn, książę Karol. Paparazzi zrobili mu zdjęcia po opuszczeniu szpitala. Pełne łez oczy następcy trony nie napawają optymizmem.

O dziadka szczególnie martwi się Harry. Daily Mail twierdzi, że miał skontaktować się z Elżbietą II, by dowiedzieć się, w jakim stanie jest Filip. Nie podano szczegółów ich rozmowy. Brytyjska prasa wcześniej informowała, że młodszy syn Karola jest gotowy, by natychmiast powrócić do Wielkiej Brytanii, gdyby wymagała tego sytuacja. Co więcej, nie chcąc ryzykować zakażenia się koronawirusem, które uniemożliwiłoby mu podróż, wraz z Meghan i Archiem odbywa domową izolację.

Problemy zdrowotne księcia Filipa

Książę Filip w ostatnich latach kilkukrotnie niepokoił rodzinę stanem zdrowia. W 2008 r. trafił do szpitala z powodu infekcji klatki piersiowej. W 2011 r. przeszedł zabieg angioplastyki wieńcowej oraz stentowania. Rok później trafił pod opiekę lekarzy z powodu ostrego zapalenia pęcherza moczowego, a w 2013 r. poddano go operacji diagnostycznej jamy brzusznej. W 2017 r. na dwa dni trafił do szpitala z powodu infekcji, a w kwietniu 2018 r. przeszedł operację wymiany stawu biodrowego.


Książę Karol i książę Filip

Książę Karol i książę Filip

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Księżna Kate i Peter Phillips

Księżna Kate i Peter Phillips

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×