NewsyMeghan Markle przejęła się chorobą księcia Filipa. Zadzwoniła do królowej. O kulisach rozmowy opowiedziała u Oprah

Meghan Markle przejęła się chorobą księcia Filipa. Zadzwoniła do królowej. O kulisach rozmowy opowiedziała u Oprah

Meghan Markle i książę Filip
Meghan Markle i książę Filip
Zuza Maciejewska

08.03.2021 11:00, aktual.: 08.03.2021 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością Meghan Markle i książę Harry zapiszą się w historii rodziny królewskiej. Nie tylko zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji, ale także udzielili przełomowego wywiadu Oprah Winfrey, w którym ujawnili skrywane dotąd sekrety ze swojego życia prywatnego. Skomentowali m.in. płeć drugiego dziecka, które pojawi się za kilka miesięcy. Wyznali, że będzie to dziewczynka:

Meghan, powiedz nam, będzie synek czy córeczka? – zapytała Oprah.Możesz powiedzieć? – zwróciła się Meghan do męża.To dziewczyna – powiedział Harry.

Do tej pory na taki krok nie zdecydował się żadna z osób, które są bliskie królowej Elżbiecie II. William i Kate o płci dzieci informowali dopiero w dniu narodzin potomka. Podobnie jak księżniczka Eugenia, która dopiero po porodzie ogłosiła, że powitała synka.

Meghan Markle i książę Harry sprawdzili stan zdrowia księcia Filipa

Meghan w wywiadzie telewizyjnym ujawniła, jakie relacje łączą ją z pozostałymi krewnymi jej męża. Zdradziła, że księżna Kate doprowadziła ją do łez, skomplementowała za to królową Elżbietę II. Mówiła, że monarchini dobrze ją traktowała, przez co była aktorka wręcz uwielbiała przebywać w jej towarzystwie:

Królowa zawsze była dla mnie wspaniała. Uwielbiałam przebywać w jej towarzystwie.

Markle opowiedziała o sytuacji, która bardzo ją rozczuliła. Podczas jednej z podróży Elżbieta II okryła swoje nogi kocem, by nie zmarznąć. Przykryła nim też Meghan, co bardzo wzruszyło żonę Harry'ego:

Położyła go również na moich. To sprawiło, że pomyślałam też o mojej babci.

Pod koniec wywiadu Meghan Markle zdradziła, jak zachowała się, gdy dotarły do niej wieści o pogarszającym się stanie zdrowia księcia Filipa. Powiedziała, że niemal natychmiast chwyciła telefon i zadzwoniła do królowej:

Podniosłam słuchawkę i zadzwoniłam do królowej, żeby to sprawdzić. Tak właśnie robimy. To tak, jakby nieustannie nie musieć powtarzać: "Czy jest to właściwe?".

W tej samej rozmowie Harry dodał, że jego związek z babcią nadal jest silny. Królowa Elżbieta II wspiera wnuka nawet w momencie, w którym ogłosił on, że rezygnuje z wypełniania służbowych obowiązków:

Moja babcia i ja mamy naprawdę dobre relacje. Mam do niej głęboki szacunek. Jest moim naczelnym pułkownikiem, prawda? Zawsze będzie.

Na ten moment rodzina królewska nie odniosła się do wywiadu Meghan Markle i księcia Harry'ego.

Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Książę Karol i książę Filip
Książę Karol i książę Filip
Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska
Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także