Szukaj

Po śmierci Elżbiety II będzie aż trzech królów? Nie tylko Karol i William mają zasiąść na tronie

Królowa, Karol i William

Królowa, Karol i William

Książę Karol podzieli się tronem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii? Czy będzie precedens w historii monarchii? Zaskakujące doniesienia magazynu.

Królowa Elżbieta II jest prawdziwą weteranką jeśli chodzi o długość sprawowania funkcji monarchy Zjednoczonego Królestwa. Nikt wcześniej nie panował nad krajem tak długo. Phil Dampier, który od ponad 20 lat zajmuje się tematyką rodziny królewskiej, odkrył, że królowa ustąpi miejsca na tronie swojemu synowi, księciu Karolowi gdy skończy 95 lat. Czyżby już wkrótce szykowała się w Wielkiej Brytanii prawdziwa rewolucja?

Plotki o tym, że monarchini zamierza abdykować, już od dłuższego czasu pojawiają się w kolorowej prasie, podobnie jak to, kto ma objąć jej schedę. Brytyjczycy najchętniej widzieliby na tronie Williama i Kate, ale prawnym spadkobiercą Elżbiety II jest jej najstarszy syn, książę Karol. Jeden z magazynów donosi, jakoby panowie mieli podzielić się władzą. Jak to możliwe?

Czy książę Karol będzie dzielił tron z Williamem i Kate?

Wejścia księcia Williama na tron ​​brytyjski nie może doczekać się wielu jego rodaków, ale też niemało tabloidów, pomimo faktu, że obecnie nie pierwszym spadkobiercą – bo jest nim jego ojciec, książę Karol.

W Women’s Day opublikował opowieść o tym, że najstarszy syn królowej, dzieliłby tron ze swoim synem – i, co ważniejsze, z synową. Informator twierdzi, że nie bez powodu Kate jest obecnie najbardziej zapracowaną członkinią rodziny królewskiej.

Niedawny skandal związany ze związkiem księcia Andrzeja z Jeffreyem Epsteinem zniszczył reputację Korony do tego stopnia, że, jak donosi informator:

Karol zgodził się, że jeśli monarchia ma przetrwać, należy zyskać popularność Williama i Kate – nawet jeśli oznacza to w zasadzie podzielenie się z nimi tronem. Wszyscy, w tym książę i jego żona Camilla, wiedzą, że traktowanie Kate jako nieoficjalnej królowej jest obecnie jedyną drogą naprzód pod względem PR-u.

Niestety, ale tu znowu pojawia się nieznajomość tradycji i prawa dziedziczenia w Wielkiej Brytanii. Owszem, Middleton i książę William najprawdopodobniej odegrają bardzo dużą rolę w panowaniu króla Karola, kiedy się to stanie, podobnie jak książę odgrywa ważną rolę w panowaniu królowej Elżbiety. Trzeba jednak pamiętać, że Kate nigdy nie będzie królową tak jak babka jej męża. Będzie tytułowana: Królowa Małżonka, co nie ma takiej samej mocy jak Królowa Regent, co jest oficjalnym statusem Elżbiety II.

Wszelkie wieści o dzieleniu tronu, czy woli Elżbiety, żeby przejął go William, a ni Karol, a także wieści, że księżna Camebridge może zostać monarchinią, należy włożyć między bajki. W Anglii panuje stare prawo dziedziczenia tronu, a panujący monarcha nie ma na to żadnego wpływu, bo ostateczną decyzję podejmuje parlament.


Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm

Książę William z Karolem - Dzień Ojca 2019

Książę William z Karolem - Dzień Ojca 2019

Książę William i Karol

Książę William i Karol

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×