NewsyKrólowa Elżbieta II wybrała następcę tronu! Gazeta ujawnia kogo i podaje datę koronacji

Królowa Elżbieta II wybrała następcę tronu! Gazeta ujawnia kogo i podaje datę koronacji

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Elwira Szczepańska

13.01.2020 07:00, aktual.: 13.01.2020 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Księżna Kate i książę William są małżeństwem od kilku lat. Doczekali się trójki dzieci. Chociaż zarówno książę, jak i jego najstarszy syn, pewnego dnia obejmą władzę w Wielkiej Brytanii, ta świadomość wcale nie przeszkadza im w normalnym życiu. Natomiast obserwatorzy rodziny królewskiej dostrzegają, że Cambridge'owie mogą zostać koronowani szybciej, niż ktokolwiek przypuszcza.

Kate i William zostaną koronowani w 2020 roku?

Artykuł w InTouch twierdzi, że królowa Elżbieta II uważa, że ​​jej syn i spadkobierca, książę Karol, nie jest odpowiedni do pracy jako regent. Według raportu, niedawno zorganizowała spotkanie rodzinne i ogłosiła, że ​​jej wnuk, książę William i jego żona Kate, księżna Cambridge, staną się następnym królem i królową Wielkiej Brytanii. A nie sama księżna, jak niedawno podawały zagraniczne media.

W najnowszym artykule tabloid cytuje źródło:

Królowa uznała, że ​​lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpi, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny.

Czy jednak rzeczywiście królowa może zadecydować o tym, kto ja zastąpi na tronie? W Wielkiej Brytanii istnieje szereg przepisów dotyczących sukcesji i wszystkie pochodzą od Parlamentu, a nie od monarchy. Królowa Elżbieta II jest bardzo popularna, ale nie jest wszechmocna. Nie ma prawa naznaczać następnego króla ani królowej. Książę Karol zastąpi ją, chyba że z jakiegoś powodu ustąpi lub umrze przed nią. Dopiero wtedy książę William zostanie spadkobiercą.

InTouch o koronacji Kate i Williama
InTouch o koronacji Kate i Williama

Mimo tej całej wiedzy, tabloid coraz bardziej zapewnia, że ​​nastąpi wielka koronacja księcia Williama na króla. Źródło mówi:

Tego lata w opactwie Westminster odbędzie się telewizyjna koronacja kosztująca 1 miliard dolarów.

Czy rzeczywiście, monarcha objęta kryzysem, z powodu ostatnich wydarzeń w rodzinie, będzie się starała odzyskać dobrą prasę, poprzez koronacje bardzo lubianych i popularnych Kate i Williama? Niedługo wszystko się okaże.

  • Księżna Kate i książę William oprowadzili królową Elżbietę II po ogrodach
  • Księżna Kate i książę William oprowadzili królową Elżbietę II po ogrodach
  • książę William, królowa elżbieta, księżna kate
  • Brytyjska rodzina królewska na balkonie Pałacu Buckingham: księżna Camilla, książę Karol, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę George, książę William, książę Harry, królowa Elżbieta II i książę Filip (fot. ONS)
  • Rodzina królewska na mszy świątecznej 2018
  • Królowa Elżbieta II , Kate i William- garden party w pałacu  Buckingham
  • księżna Kate, Trooping The Colour Ceremony 2015, fot. ONS
[1/7] Księżna Kate i książę William oprowadzili królową Elżbietę II po ogrodach
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także