Szukaj

Gwiazdy odmłodziły się za pomocą liftingu. Spójrzcie tylko na te zdjęcia przed i po! Różnica jest kolosalna!

Madonna, George Clooney, Demi Moore...  Gwiazdy zdecydowały się na zabieg, który znacznie poprawił im urodę. Zobacz, o czym mowa i jak wyglądały przed operacją. 

Gwiazdy - lifting twarzy

Medycyna estetyczna cały czas się rozwija. Efekty, które kiedyś były trudne do wyobrażenia, obecnie cieszą się  popularnością, zwłaszcza wśród gwiazd. Chociaż sporo z nich uparcie milczy na temat tego, z jakich dobrodziejstw chirurgii plastycznej skorzystały, są też i takie, które nie wstydzą się poprawiania urody, a wręcz przeciwnie, mówią o tym głośno.

Znane osoby nie tylko poprawiają nosy czy biusty, ale są też takie, które decydują się na lifting. Na czy polega więc zabieg, który powszechnie kojarzy się odmładzaniem twarzy? Szczegóły zdradziła nam wybitna specjalistka chirurg plastyk doktor Małgorzata Janda-Chomicka z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Promedion

Lifting twarzy polecany jest osobom z widocznymi oznakami starzenia, utratą sprężystości skóry, opadającym owalem twarzy i zanikiem konturów. Należy pamiętać, że zabieg nie powstrzymuje procesu starzenia, a jedynie daje efekt odmłodzenia twarzy.

Jak więc wygląda sam zabieg? Chociaż jest on inwazyjny, po wygojeniu, blizny są praktycznie niewidoczne:

Operacja polega na odpowiednim nacięciu skóry na skroni, wzdłuż linii włosów, a także przed i za uchem. W tych miejscach lekarz naciąga skórę i usuwa jej nadmiar tak, by twarz odzyskała właściwy kontur. W miejscach nacięć chirurg zakłada cienkie i precyzyjne szwy, dzięki czemu po całkowitym wygojeniu, blizny są praktycznie niewidoczne. Często, wykonując lifting twarzy, dla wzmocnienia efektu estetycznego, dodatkowo wykonuje się również lifting szyi. Ruch ten pozwala „odmłodzić” pacjentkę o kolejnych kilka lat.

Proces regeneracji nie jest też niczym strasznym:

Przez kilka dni po zabiegu pacjentka nosi specjalną elastyczną opaskę, która chroni operowane miejsce – dodaje kolejny specjalista od odmładzania gwiazd, doktor chirurgii plastycznej Maciej Charaziński z Kliniki Promedion.

Szwy zdejmowane są po 14 dniach, a efekt ostateczny zabiegu uzyskiwany jest po 3-4 miesiącach. Przez ten czas należy unikać słońca, a także przegrzania bądź wyziębienia organizmu. To zabieg trwały, a jego efekty są bardziej spektakularne niż w przypadku zabiegów medycyny estetycznej.

Gwiazdy o liftingu twarzy

Lifting jest kolejnym zabiegiem, po które chętnie sięgają gwiazdy. Wśród nich jest Katarzyna Żak, aktorka, której rozpoznawalność przyniósł m.in. serial Ranczo: 

Moim słabym punktem są zmarszczki i sińce pod oczami. Dlatego delikatny lifting jest w moim przypadku fantastycznym rozwiązaniem – przyznała w rozmowie z Twoim Imperium.

To jednak niejedyna gwiazda, która zdecydowała się w ten sposób poprawić urodę. Po zabieg ten sięgnęli także m.in. Madonna, Kris Jenner, Heidi Montag, George Clooney, Demi Moore.

Zobacz: Gwiazdy, które powiększyły biust. Po operacji wyglądają rewelacyjnie! A jak wyglądały wcześniej?

Zobacz: Operacje plastyczne gwiazd: Które gwiazdy zoperowały sobie nos? Zobacz zdjęcia przed i po – robią wrażenie!

Zobacz: Natalia Siwiec miała operację plastyczną? Na jej twarzy zaszła spora zmiana! Porównajcie te dwa zdjęcia


George Clooney - przed i po liftingu

George Clooney - przed i po liftingu

Heidi Montag - przed i po liftingu

Heidi Montag - przed i po liftingu

Kris Jenner - przed i po liftingu

Kris Jenner - przed i po liftingu

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×