Szukaj

Półfinał Eurowizji zaatakowany przez hakerów. To oni zakłócili transmisję!

Eurowizja została zaatakowana przez hakerów. W czasie transmisji internetowej, to właśnie oni wydali ostrzeżenie do oglądających konkurs. Z jakim komunikatem zwrócili się do widzów? 
Eurowizja 2019: jury Polska

Pierwszy półfinał konkursu Eurowizji jest już za nami. We wtorek wybrano pierwszą dziesiątkę laureatów, która walczyć będzie w finale. Chociaż od zakończenia zmagań zespołów minęła już prawie dobra, wydarzenie to nadal budzi wielkie emocje. I to nie tylko dlatego, że Tulia odpadła z dalszej rywalizacji.

Okazuje się bowiem, że internetowa transmisja programu została zaatakowana przez hakerów. To oni mieli podmienić właściwy obraz na komputerowo generowane animacje eksplozji. Na ekranach wyświetlał się także komunikat Izrael nie jest bezpieczny, przekonacie się. 

Po kilku minutach jednak sytuację tę udało się opanować. Atak ten nie był jednak widoczny dla tych, którzy transmisję konkursu obserwowali w telewizji. Wiele wskazuje na to, że do zajścia przyczyniły się organizacje propalestyństkie. To one jeszcze do niedawna bojkotowały to wydarzenie.

Dodajmy, że to niejedyne problemy, z którymi musieli borykać się organizatorzy. Okazało się, że w trakcie transmisji telewizyjnej zanikał sygnał, przez co komentujący konkurs Artur Orzech tracił kontakt z widzami. Przekaz kierowany był do studia w Warszawie.

Wypowiedzi dziennikarza były ucinane w połowie, a widzowie słyszeli nieznane głosy osób komentujących wydarzenie ze studia z Warszawy.

 

Zobacz: Donatan cieszy się z przegranej Tulii na Eurowizji: “Miejcie więcej luzu”. Wytknął zespołowi kilka błędów

Zobacz: Ujawniono wyniki Eurowizji 2019! Tulii do awansu zabrakło TYLKO 2 punkty?!

Zobacz: Strój Roksany Węgiel na Eurowizji 2019 powala na kolana! W telewizji pokazali tylko nudną górę, za to dół… Petarda!


Czy oglądasz Eurowizję?

×