NewsyZespół TULIA rozpada się! Gwiazdy Eurowizji przekazały smutną wiadomość

Zespół TULIA rozpada się! Gwiazdy Eurowizji przekazały smutną wiadomość

Tulia rozpadła się
Tulia rozpadła się
Aneta Błaszczak

05.08.2019 14:37, aktual.: 05.08.2019 15:08

Na przełomie 2017 i 2018 roku zrobiło się głośno o zespole Tulia. Grupa zaistniała w mediach dzięki szeroko komentowanemu wykonaniu przeboju Depeche Mode Enjoy the Silence. Cover spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez krytyków muzycznych i słuchaczy, dlatego idąc za ciosem żeński zespół wokalny, wykonujący muzykę folkową, wziął na warsztat kilka innych przebojów – polskich i zagranicznych, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z dużą wytwórnią fonograficzną i wydaniem płyty Tulia. Krążek pokrył się platyną i doczekał reedycji, wzbogaconej o autorski materiał, w tym duety z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W 2019 roku kwartet nagrodzono polskim Grammy, czyli Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.

W maju Tulia reprezentowała Polskę na Eurowizji w Tel Awiwie. Grupa wykonała wydany w listopadzie hit Pali się, który na potrzeby koncertu został nieco zmodyfikowany. W pracy nad nową wersją singla czuwał m.in. Jud Friedman, autor hitów Whitney Houston i Celine Dion. Pomimo dobrych recenzji i wysokiego, ósmego miejsca w głosowaniu europejskich widzów, Tulia nie awansowała do wielkiego finału. Szanse na dalszy udział w konkursie przekreślili jurorzy, którzy przyznali grupie 11. miejsce, co po zsumowaniu wyników obu głosowań przełożyło się na 11. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Polkom zabrakło zaledwie trzy punkty do tego, by zaśpiewać Fire of love w Tel Awiwie.

Niespełna trzy miesiące po Eurowizji, grupa wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o odejściu jednej z wokalistek:

Z dniem 1 sierpnia 2019, z powodu spraw osobistych i zdrowotnych zespół opuściła Joanna. Zgodnie z ustaleniem uzgodnionym z Joanną nie komentujemy tej sytuacji, mając na względzie osobisty i prywatny charakter. Dziękujemy Joannie za ten czas i życzymy jej wszystkiego dobrego. Prosimy o uszanowanie tej decyzji – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Joanna Sinkiewicz opuściła szeregi kwartetu ze względu na problemy zdrowotne, o czym sama poinformowała zaniepokojonych fanów. Zaznaczyła przy tym, że wyklucza swój powrót do Tulii:

Zrezygnowałam, ponieważ muszę zająć się swoim zdrowiem. Nie myślę o powrocie.

Na razie nie wiadomo, czy na miejsce Joanny pojawi się nowa wokalistka. Wyraźnie zasmuceni internauci trzymają kciuki za Tulię, wierząc, że grupa, w okrojonym składzie, będzie kontynuować swoją działalność.

Występ zespołu Tulia w półfinale Eurowizji 2019:

  • Pierwsza próba Tulii na Eurowizji 2019
  • Tulia podczas drugiej próby przed półfinałem Eurowizji 2019
  • Slider item
  • Tulia na ceremonii otwarcia Eurowizji 2019
  • Tulia – Polsat Superhit Festiwal 2019, Koncert Platynowy
  • TULIA – Opole 2019, Od Opola do Opola
  • Dziewczyny z zespołu Tulia zwiedzają Tel Awiw bez makijażu
  • Skład zespołu TULIA
[1/8] Pierwsza próba Tulii na Eurowizji 2019
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także