Za piosenką Tulii na Eurowizję stoi nominowany do Oscara autor hitów Whitney Houston i Tiny Turner! To wielkie nazwisko!

Jud Friedman. Kto to? Tulia Eurowizja piosenka

Jud Friedman. Kto to? Tulia Eurowizja piosenka

Kto napisał piosenkę Tulii na Eurowizję 2019?

Piosenkę Tulii na Eurowizję 2019 napisał autor hitów Whitney Houston, Tiny Turner i Michaela Jacksona. Kim jest Jud Friedman, który odpowiada z eurowizyjną wersję Pali się?

Na temat udziału Tulii w Eurowizji 2019 powiedziano całkiem sporo. Wiemy już, że zespół o Grand Prix konkursu powalczy z utworem Fire in love, który jest odświeżoną wersją ich jesiennego singla Pali się. Okazuje się, że za nową odsłoną piosenki stoi nie kto inny, jak sam Jud Friedman, autor hitów największych światowych muzycznych legend!

O współpracy z gwiazdorem Tulia Biczak opowiedziała w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym:

Dla nas to wielki zaszczyt, a dla kraju wielkie wyróżnienie, że tak wielcy artyści podjęli się dołożenia swego serca do polskiej prezentacji – nieuzasadnione niczym są więc komentarze na temat „słabego” tekstu po angielsku (nie ma takiej możliwości!). Jego fragmenty zostały użyte na prośbę organizatora, pracujemy nad występem z zespołem specjalistów, nie w pojedynkę. (…) Dołożono więc wszelkich starań, by prezentacja była jak najpiękniejsza i jak najbardziej „skuteczna”. Nie ma tu mowy o amatorszczyźnie, nie ma podstaw by zarzucić nam w tej materii niedociągnięcia. Zostaje tylko kwestia gustu. Wszyscy, z całych sił dbamy o dobre imię Polski.

Kim jest Jud Friedman? Artysta ma na swoim koncie aż dwie nominacje do Oscara, dwie do Złotych Globów i cztery do Grammy. Na długiej liście jego przebojów znajdziemy takie jak: Run To You Whitney Houston, Thief Of Hearts Tiny Turner, czy Man in the mirror Michaela Jacksona.

W przeszłości amerykański producent pracował również z polskimi gwiazdami. To on napisał doskonale znane fanom Eurowizji Isn’t It Amazing Kasi Skrzyneckiej – piosenkę, z którą gwiazda została zdyskwalifikowana z polskich preselekcji w 2009 roku. Firedman na na swoim koncie również współpracę z Nataszą Urbańską i Hanią Stach przy projekcie Poland… Why not?.

Spodziewaliście się, że za eurowizyjny przebój Tulii po części odpowiada tak bardzo ceniony artysta?

Kasia Skrzynecka – Isn’t It Amazing:

Tulia ocenzurowana na Eurowizji 2019! Organizatorzy konkursu bezlitośni dla polskiego zespołu!

Do sieci trafiła playlista Chrisa Martina, a na niej… polska piosenka! Nie uwierzycie czego słucha lider Coldplay!

Ewa Farna Eurowizji mówi stanowcze NIE. A jak ocenia wybór Tulii na reprezentanta Polski? [WIDEO]


Jud Friedman

Jud Friedman

Tulia – Fryderyki 2019

Tulia – Fryderyki 2019

Tulia – Fryderyki 2019, występ

Tulia – Fryderyki 2019, występ

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×