Szukaj

Znamy pierwsze wyniki Eurowizji 2019! Czy Polska awansowała do finału konkursu?

Tulia z piosenką Fire of love nie wystąpi w finale Eurowizji 2019. Reprezentantki Polski, pomimo świetnie przyjętego występu, nie otrzymały wystarczającej liczby punktów od jurorów i widzów, które zapewniłaby im awans do najważniejszej części konkursu. Finał odbędzie już 18 maja.

Dla Polski Eurowizja 2019 właśnie dobiegła końca. Zespół Tulia z piosenką Fire of love nie znalazł się w gronie wykonawców, którzy zaprezentują się na scenie w wielkim finale 18 maja. Zgodnie z zasadami konkursu, tylko 10 najwyżej ocenionych przez jurorów i widzów piosenek awansowało do finału. Oznacza to, że nasze reprezentantki w najlepszym wypadku zajęły 11. miejsce w półfinale.

Reprezentantki Polski w pierwszym półfinale zaprezentowały się na scenie jako czwarte z kolei. Występ Tulii na Eurowizji 2019 był dopracowany w każdym calu – obyło się bez problemów technicznych, a wokalistki brzmiały pewnie i z radością zachęcały widzów do wspólnego klaskania. Oryginalna prezentacja grupy przykuwała uwagę. Piękne stroje i świetne wokale nie wystarczyły jednak do osiągnięcia wyczekiwanego sukcesu.

Polska piosenka w notowaniach bukmacherskich przed konkursem oceniana była raczej nisko, bo poza pierwszą dziesiątką. W dniu półfinału Fire of Love w zestawieniu firm przyjmujących zakłady znalazło się na 11. miejscu. Typujący dawali Tulii zaledwie około 53% szans na awans

Eurowizja 2019 – kto z pierwszego półfinału awansował do finału?

Do finału Eurowizji awansowały następujące kraje:

  1. Grecja – Katerine Duska Better Love
  2. Białoruś – Zena Like It
  3. Serbia– Nevena Božović Kruna
  4. Cypr – Tamta Replay
  5. Estonia – Victor Crone Storm
  6. Czechy – Lake Malawi Friend of a Friend
  7. Australia – Kate Miller-Heidke Zero Gravity
  8. Islandia – Hatari Hatrið mun sigra
  9. San Marino – Serhat Say Na Na Na
  10. Słowenia – Zala Kralj i Gašper Šantl Sebi

Dziesiątka najwyżej ocenionych półfinalistów dołączyła do uczestników wielkiego finału. Miejsce w sobotniej części konkursu zapewnione mają: organizatorzy – Izrael, oraz kraje Wielkiej PiątkiWłochy, Francja, Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania. Stawkę finałową dopełni jeszcze dziesięciu najwyżej ocenionych uczestników drugiego półfinału, których poznamy w czwartek, 18 maja. Łącznie w finale zobaczymy 26 występów.

O tym, które miejsce zajęła Tulia w pierwszym półfinale Eurowizji dowiemy się dopiero w sobotę przed północą. Wtedy organizatorzy wydarzenia udostępnią szczegółowe informacje na temat głosowania komisji jurorskich i widzów z poszczególnych krajów. Wiadomo jednak, że Polki uplasowały się w drugiej części tabeli.

Będziecie oglądać finał Eurowizji 2019 bez Polski?

Półfinałowy występ Tulii na Eurowizji 2019:

Zobacz: Eurowizja 2019: Tulia na ceremonii otwarcia oczarowała swoimi kreacjami! Tak zespół reprezentuje Polskę w Izraelu! [WIDEO]

Zobacz: Eurowizja 2019: Druga próba Polski. Tak Tulia wystąpi w półfinale! “Brawa w centrum prasowym” [WIDEO]

Zobacz: Tulia na Eurowizji 2019. Szanse Polski oceniły Cleo i Majka Jeżowska! Czy będziemy w finale? [WIDEO]


Tulia swój występ na Eurowizji 2019 rozpoczęła z zasłoniętymi twarzami

Tulia swój występ na Eurowizji 2019 rozpoczęła z zasłoniętymi twarzami

Występ Tulii na Eurowizji 2019 w półfinale

Występ Tulii na Eurowizji 2019 w półfinale

Eurowizja 2019: Występ Tulii na drugiej próbie
×