Szukaj

Eurowizja 2019: Polska awansowała rankingu bukmacherów tuż przed półfinałem! Jednak Tulia wyjdzie z grupy?

Bukmacherzy wytypowali finalistów Eurowizji 2019. W ostatnim rankingu przed półfinałem Polska zaliczyła skok o dwa miejsca. Mimo to Tulia nie znalazła się w gronie faworytów do awansu. A jak typują czytelnicy Jastrząb Post?
Eurowizja 2019 Polska szanse u bukmacherów Tulia

14 maja o godzinie 21.00 rozpocznie się pierwszy półfinał Eurowizji 2019, w którym o awans do finału zawalczy 17 kandydatów. Polskę reprezentuje zespół Tulia, który ma za sobą występ na próbie generalnej, a tym samym prawdopodobnie pierwsze punkty. W poniedziałek swoje głosy oddali jurorzy.

Jakie szanse na wyjście z grupy ma Polska? Z odpowiedzią przychodzą bukmacherzy, którzy w najnowszym rankingu, ostatnim przed półfinałem, umieścili Tulię na 11. miejscu, czyli pierwszym niepremiowanym awansem do finału. Tym samym grupa awansowała aż o dwa miejsca w górę. Typujący polskiemu zespołowi dają ok. 53% szans na awans. Oczywiście nie oznacza to, że skazane są na porażkę, bo bukmacherzy nie raz się mylili – rok temu utwór Light me up był stawiany w gronie 10 państw awansujących, a ostatecznie nie został wpuszczony do finału.

W tym roku półfinał jest nieprzewidywalny i bardzo różnorodny – niezwykle trudno jest wytypować zwycięzców bo nie wiemy na co uwagę zwrócą widzowie (czy postawią na zachwycające show Australii, a może na dramaturgię w Gruzji) oraz co docenią jurorzy (czy postawią na najlepsze wokale, a może jednak nie będą na to zwracać uwagi i wysoko ocenią fałszującą Tamtę z dobrą piosenką?). Wśród faworytów wymienia się dziś Australię, Islandię i Grecję, ale nie bez szans są też Węgry, Czechy czy Serbia – zaznacza Dziennik Eurowizyjny.

Również czytelnicy Jastrząb Post od marca mogą oceniać szanse Tulii na Eurowizji 2019. Tuż przed półfinałem w głosowaniu udział wzięło niemalże 8 tysięcy osób,które aż w 47% twierdzą, że Polska nie wyjdzie z grupy, 17% twierdzi, że wokalistki zajmą wysokie miejsce w finale, a 12% wierzy w zwycięstwo Polek.

Eurowizja 2019 – faworyci w półfinale

O ile awans Tulii do finału wciąż stoi pod znakiem zapytania, o tyle łatwo można zgadnąć, kto w finale się pojawi. W gronie faworytów stawiani są: Grecja, Cypr, Australia, Islandia, Węgry, Serbia, Czechy, Słowenia. Czy dołączy do nich Polska, która o ostateczny awans powalczy z Estonią, Belgią i Portugalią? O tym przekonamy się wieczorem.

Przypomnijmy, że Polonia rozsiana poza granicami kraju może głosować na Tulię z zagranicy. Instrukcję i numery telefonów z poszczególnych krajów znajdziecie tutaj.

Transmisja pierwszego półfinału Eurowizji 2019 rozpocznie się o godzinie 21.00 w TVP2 i na youtube.com/eurovision.

Zobacz: Eurowizja 2019: Tulia na ceremonii otwarcia oczarowała swoimi kreacjami! Tak zespół reprezentuje Polskę w Izraelu! [WIDEO]

Zobacz: Eurowizja 2019: Druga próba Polski. Tak Tulia wystąpi w półfinale! “Brawa w centrum prasowym” [WIDEO]

Zobacz: Tulia na Eurowizji 2019. Szanse Polski oceniły Cleo i Majka Jeżowska! Czy będziemy w finale? [WIDEO]


Czy TULIA wygra Eurowizję 2019?

×