Szukaj

Eurowizja 2019: Jak głosować na Polskę w półfinale? Podpowiadamy, jak poprawnie oddać głos na Tulię

Jak głosować na Polskę w półfinale Eurowizji 2019? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli mieszkasz za granicą możesz wysłać SMS-a na zespół Tulia pod wskazany przez lokalnego nadawcę numer. Fani konkursu przygotowali dokładną grafikę z instrukcjami i numerami telefonów.
Eurowizja 2019 jak głosować na Polskę

Eurowizja 2019 jak głosować na Polskę

Tulia to kandydat Polski do konkursu Eurowizji 2019. Przed szeroką publicznością panie po raz pierwszy wystąpią podczas pierwszego półfinału, które odbędzie się we wtorkowy wieczór. Czy uda im się dotrzeć do finału? Wszystko w rękach europejskich widzów. To właśnie oni wyłonią 10 laureatów, którzy w sobotę będą walczyć o zwycięstwo.  Jak pomóc naszym reprezentantkom?

Niestety nie będzie to możliwe na terenie Polski. Według zasad głosowania Eurowizji mieszkańcy naszego kraju nie mogą oddać głosu na Polskę. Ostrzegamy, że jeśli pomimo wszystko zdecydujecie się oddać głos, to chociaż opłata za niego zostanie pobrana, nie będzie on brany pod uwagę podczas sumowania wyników.

Jeśli jednak chcesz zagłosować na inny utwór, wyślij SMS z numerem wykonawcy pod 73500, np. 06 na 73500 jeśli chcesz wesprzeć Czechy.

Eurowizja 2019 – jak głosować na Polskę?

Są jednak sposoby by mieszkańcy naszego kraju mogli wspomóc polskich reprezentantów. Wystarczy, że w dniu konkursu będą przebywać poza terytorium Polski i posiadać numer zarejestrowany w lokalnej sieci komórkowej. Dodatkowo na Tulię zagłosować mogą także mieszkańcy tych państw, które biorą udział w pierwszym półfinale muzycznego wydarzenia.

Fani Eurowizji przygotowali planszę ze szczegółowymi numerami pod jakie należy wysłać SMS-a w celu oddania głosu na Polskę. Głosować można z 20 państw w wyznaczonym przez prowadzącym czasie (głosowanie potrwa 15 minut, tuż po zakończeniu wszystkich występów konkursowych):

Jak głosować na Polskę w półfinale Eurowizji 2019?

Jak głosować na Polskę w półfinale Eurowizji 2019?

Głosować należy przez wysłanie wiadomości SMS. Wystarczy podążać za instrukcjami, które wyświetlone będą w trakcie transmisji. Głosy oddawać można za pomocą bezpłatnej aplikacji, która została uruchomiona dla telefonów z oprogramowaniem iOS, Android i Windows Phone.

Jak wybierani są finaliści? To suma 50%:50% głosów widzów i krajowych komisji jurorskich, które swoje głosy oddały na wczorajszej próbie generalnej. Myślicie, że Polki mają szansę na awans? My nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości!

Eurowizja 2019 – transmisja

Transmisja Eurowizji 2019 rozpocznie się o godzinie 21.00 czasu polskiego. Konkurs wyemituje TVP2, można go będzie śledzić także przed internet – z polskim komentarzem na stronie eurowizja.tvp.pl, zaś bez komentarza komentatora na eurovision.tv.

Zobacz: Eurowizja 2019: Tulia na ceremonii otwarcia oczarowała swoimi kreacjami! Tak zespół reprezentuje Polskę w Izraelu! [WIDEO]

Zobacz: Eurowizja 2019: Druga próba Polski. Tak Tulia wystąpi w półfinale! „Brawa w centrum prasowym” [WIDEO]

Zobacz: Tulia na Eurowizji 2019. Szanse Polski oceniły Cleo i Majka Jeżowska! Czy będziemy w finale? [WIDEO]


Jak głosować na Polskę w półfinale Eurowizji 2019?

Jak głosować na Polskę w półfinale Eurowizji 2019?

Tulia na ceremonii otwarcia Eurowizji 2019

Tulia na ceremonii otwarcia Eurowizji 2019

Tulia na ceremonii otwarcia Eurowizji 2019

Tulia na ceremonii otwarcia Eurowizji 2019

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×